tv3.lv

Ceļojošais vagoniņš – ģimene Juglā apmetusies uz dzīvi zem klajas debess

Raidījums “Bez Tabu” pirms diviem gadiem jau stāstīja par ģimeni, kura Juglā ielas malā nelegāli novietotā vagoniņā antisanitāros apstākļos dzīvoja četri cilvēki. Vietējās apkārtnes iedzīvotāji pamanījuši, ka ģimene tagad pārcēlusies uz citu vietu.

2021. gada 7. aprīlī 19:40

Ģimene atklāj, ka tikai nesen pārcēlusies tuvāk Ķīšezeram, iepriekš vagons atradies Mārkalnes ielā, taču nācies no turienes doties prom. Pārziemojuši īrētā vienistabas dzīvoklī Pārdaugavā, tomēr līdz ar pavasari izraudzījušies dzīvesvietu tuvāk dabai. Tiesa gan, līdz ar ģimeni Ķīšezera krastu nu apdzīvojušas arī iespaidīgas mantu grēdas!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd viņi dzīvojot trijatā, ceturtais – vecākais mājinieks – pirms pāris mēnešiem noklīdis no pārējo redzesloka. Pēc ūdens dodas uz ezeru vai arī uz blakus esošajiem ebreju kapiem pasmelt no akas. Ēdienu gatavojot laukā pie iekurtas uguns, vagoniņā auksti neesot. Visbiežāk uzturoties tirdzniecības centra “Alfa” tuvumā, kur mājas saimnieks strādā par sētnieku.

Inita, vagoniņa iemītniece, apgalvo, ka pārvietojamo mājokli pārcēlis speciāli noalgots pacēlājs.

Viņi uzskata, ka jaunā vieta esot daudz drošāka, neesot arī trokšņa. Palūkojoties apkārt, stāvlaukumā redzama kārtībsargu izliktā novērošanas kamera. Pašvaldības policija norāda, ka konkrētajā vietā bieži tiek izgāzti atkritumi, tāpēc ierīce uzlikta, lai fiksētu pārkāpumus. Ģimene ir policijas redzeslokā, decembrī uz Pakalniešu ielu saņemts izsaukums.

Lāsma Greidāne
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Policija izsaukuma laikā pamanīja atkritumu kaudzi teritorijā. Lūdzām vīrietim to savākt, viņš atzina, ka bez atļaujas atrodas uz pašvaldības zemes un nav noslēgts atkritumu apsaimniekošanas līgums. Izvērtējot konkrētās lietas apstākļus, policija pieņēma neuzsākt administratīvo pārkāpumu procesu, bet gan sākotnēji veikt preventīva rakstura pārrunas.

Tas, cik ilgi ģimene šeit dzīvo, nav īsti skaidrs. Sociālais dienests tur roku uz pulsa, vairākas reizes mēnesī dodas uz meža ieskauto treileri, lai pārliecinātos, vai neesot vajadzīga palīdzība. Tomēr no palīdzīgas rokas kategoriski atsakās, paši ar visu tiekot galā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm