Cik “nevainīgs” ir T krekls, kas ir tavā skapī?

Katra drēbju skapī ir vismaz viens vai pat vairāki T krekli, bet vien retais aizdomājas, ka šķietami nevainīgais apģērbs patiesībā tik “nevainīgs” nemaz nav.

2021. gada 9. jūnijā 19:00

Pārlūkojot drēbju skapi, projekta “Atmasko T kreklu” vēstnese, apzināta dzīvesveida blogere Anete Ozoliņa un  TV3 raidījuma”900 sekundes” moderatore Kristīne Garklāva ne tikai aizvien vairāk aizdomājas par modes industrijas ietekmi uz vidi, bet par to informē arī apkārtējos un aicina mainīt apģērba pirkšanas un valkāšanas ieradumus. To akcentē arī ilgtspējīgas modes eksperte Dace Akule.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir noslēdzies projekts “Atmasko T kreklu”, kura laikā vairāk nekā 500 jauniešu 17 skolās visā Latvijā tiešsaistes nodarbībās iedziļinājās dažādos apģērbu industrijas ilgtspējas aspektos, izmantojot jauniešu vidū populārā T krekla piemēru. Datu vizualizācijas, sarunas ar speciālistiem, kā arī savu T kreklu pētīšana palīdzēja izzināt piecus T krekla dzīves cikla posmus, sākot no izejvielu iegūšanas līdz pat pēc-patēriņam.

Projekta noslēguma pasākumā piedalījās iesaistītie jomas profesionāļi – ilgtspējīgas modes eksperte Dace Akule, “Latvijas Zaļais punkts”
direktors Kaspars Zakulis un bezatkritumu dzīvesveida aktīviste Laura Arnicāne. Ar saviem iespaidiem dalījās kampaņas vēstneši Mārtiņš Kapzems  un Anete Ozoliņa. Pasākumu vadīja TV3 raidījuma”900 sekundes” moderatore, kampaņas vēstnese Kristīne Garklāva.

Visā projekta norises laikā jaunieši tika aicināti piedalīties izzinošā konkursā, un piecos konkursa posmos tika saņemti vairāk nekā 170 darbu. Dalībnieki zīmēja, veidoja video, radīja datu vizualizācijas, lai pastāstītu par savu T kreklu sastāvu, dizainu, ražošanu, kopšanu un to, ko ar T kreklu darīt tā dzīves noslēgumā. Konkursu uzvarētāji varēja izvēlēties T kreklu no septiņiem Latvijas zīmoliem, kuru sortimentā ir apģērbi ar eko marķējumu vai no videi draudzīgākiem materiāliem. Īpašā konkursā pie pašu dizainētiem T krekliem tika Kaunatas vidusskolas skolēni.

Projekts izgaismoja apģērbu industrijas ietekmi uz vidi un piedāvāja risinājumus aprites ekonomikas stiprināšanai.

Plašāka informācija TV3 “Bez Tabu” video.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm