tv3.lv

“Cilvēkiem mēdz lietas “izbesīt”!” Studente “Instagram” izveido amizantu kontu

2021. gada 28. decembrī 19:19

Pēdējie divi gadi sabiedrībai pasaulē bijuši emocionāli izaicinoši – pandēmija, ierobežojumi, noteikumi, prasības, tostarp arī bailes un neziņa. Un, protams, kādā brīdī tas viss nokļūst stadijā – “viss ir apnicis”. Ar savdabīgu humoru šai stadijai pievērsusies kāda studente, ātri vien iegūstot popularitāti sociālajā tīklā “Instagram”.

Kultūras akadēmijas maģistrantūras studente un māksliniece Dita Miska vietnē ”Instagram” izveidojusi īpašu lapu, nodēvējot to par “@vissapnicis”. “Arī bez tā, kas ir šodien, cilvēkiem mēdz lietas “izbesīt” vai apnikt, vai nokaitināt,” skaidro māksliniece.

Dita uzsver, ka sociālā tīkla konts izveidots gan savām vajadzībām, gan arī sekotāju uzmundrināšanai, iedrošināšanai un pat uzklausīšanai.

Dita Miska
@vissapnicis

Patiesībā cilvēkiem vienkārši gribas padalīties, viņiem gribas pastāstīt vienkārši, kas ir uz sirds bez tā lielā temata, kas ir šobrīd. [..] Ir vēl lietas, kas ir apnikušas.

Psiholoģe Marija Ābeltiņa uzsver, ka brīdis, kad viss ir apnicis, var kļūt arī bīstams. “Mēs nevaram būt nemitīgi priecīgi, būt nemitīgi tādā pacilājumā. Daļēji tas ir normāls process, ka mums kaut kas apnīk, ka kaut kas ieinteresē. Viena no tādām mērauklām, ja jau divas nedēļas nekas nenotiek ar tavu garastāvokli, tu visu laiku esi nomākts, bēdīgs, tas varētu būt tāds pirmais zvaniņš, kam pievērst uzmanību.

Psiholoģe iesaka vispirms izmēģināt pavisam elementāras lietas – regulāra kustēšanās, miegs un ēdiens. Ja ar to nav līdzēts, tad noteikti ir jāmeklē palīdzība no malas.

Ditai sākotnēji domātais uzdevums studiju ietvaros nu pārtapis biznesa iedīglī. Tieši intervijas dienā Dita beidzot saņēmusi ilgi gaidītos viedtelefonu vāciņus, kas apdrukāti ar pašdarinātajiem zīmējumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Ditai ir zāles pret situācijām, kad viss ir apnicis, turklāt tās visas ir bez maksas, – pastaigas, mājdzīvnieka vai arī patversmē ievietota dzīvnieka samīļošana un izstaigāšanās, kā arī sazvanīšanās pa telefonu ar senioriem. Turklāt Dita atklāj, ka savu vecvecāku jau vairs neesot, tāpēc viņa sazinās ar draugu vecvecākiem.

Psiholoģe to uzskata par apsveicamu rīcību, jo pozitīva un produktīva saziņa ar citiem gādā prieku kā vienam, tā arī otram.

Pilna saruna ar psiholoģi Mariju Ābeltiņu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm