Saturs turpinās pēc reklāmas

Darbs no mājām, par kuru vēl jāmaksā!? Dāma nokļūst starptautisku krāpnieku nagos

Daļa Latvijas, pat daļa pasaules, jau ilgāku laiku strādā no mājām. Dīkstāvē esošie darbinieki un arī studenti, kuri vēlas piepelnīties, izskata visdažādākās iespējas. Un ir gadījumi, kad solīto zelta kalnu vietā nākas pašam palikt ar patukšotu maciņu. Un tieši tā noticis ar kādu “Bez Tabu” skatītāju.

2021. gada 26. janvārī 18:59

Meklējot piepelnīšanās iespējas, internetā atradu kompāniju, kas piedāvā darbu no mājām – montēt pildspalvas. Lai uzsāktu darba attiecības, kompānijai bija jāpārskaita 11 eiro par kurjera pakalpojumu – darba materiāla piegādi. Pēc naudas pārskaitīšanas šī “kompānija” apzināti vairs man neatbild. Nav ne naudas, ne pildspalvu, ne arī darba.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Bez Tabu” izpēta, kā izskatās konkrētā mājaslapa internetā, kur raidījuma skatītāja atrod vienkāršu un šķietami ienesīgu darbu – lodīšu pildspalvu montāža. Kas tad tur sarežģīts, salikt lodīšu pildspalvu. Turklāt par 5000 pildspalvām darba devējs sola 250 eiro. Tomēr tā nebūt nav zelta bedre.

Mājaslapā plaši aprakstīta informācija gan par firmu, gan par darba pienākumiem, gan arī noteikumi un iemesli, kāpēc firmai jāpārskaita 11 eiro, kas it kā saistīti ar pasta izdevumiem. Sarakstīts gana daudz. Ir pat darbinieku video, zvērot godīgumu un vienmēr daudz, daudz naudas.

Uzņēmuma pārstāve Alīna, ar kuru sazinājās arī “Bez Tabu” skatītāja, itin nemaz nav Alīna. “Facebook” publicētajā bildē patiesībā redzama dziedātāja Megija Lindermana. Turklāt viņas bilde izmantota arī citos krāpnieku portālos.

“Bez Tabu” skatītāja, saprotot, ka naudu atgūt neizdosies, sazinās ar Alīnu no cita numura. Pieprasot atmaksāt naudu, seko ļoti kodolīga atbilde – iekava jeb šajā gadījumā daļa smaidiņa.

Valsts policija

Noskaidrojot plašāku informāciju par uzņēmumu, tika veikts interneta monitorings. Fiksēts, ka, apmeklējot mājaslapu, interneta lietotājs tiek novirzīts uz citu domēnu, kas neievieš uzticību. Arī tas, ka uzņēmums kā saziņas kanālu izvēlas “Telegram”, rada pamatotas bažas par godīgiem nodomiem. Valsts policija aicina būt piesardzīgiem un nekādā gadījumā neveikt priekšapmaksu par pakalpojumiem.

Internetā un sociālajos tīklos ir dažnedažādi attālinātā darba piedāvājumi. Arī Latvijā to netrūkst, turklāt izveidotas pat īpašas grupas attālinātā darba meklētājiem. Valsts darba inspekcija gan uzsver, ka visos gadījumos ir jāņem vērā viens zelta likums – abām iesaistītajām pusēm, proti, darba ņēmējam un darba devējam, ir jāparaksta darba līgums, kas ir kā garants darbiniekam, lai izvairītos no iespējamas apkrāpšanas.

Darba inspekciju patiesi pārsteidza ārvalstu firmas jeb šajā gadījumā – krāpnieku – pieprasījums pārskaitīt naudu, lai varētu uzsākt darbu, jo neviens darba devējs neliks darbiniekam, stājoties darba attiecībās, maksāt par nepieciešamajiem izejmateriāliem darba pienākumu veikšanai.

Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska arī šajā situācijā akcent, ka krāpnieki internetā pandēmijas laikā esot kļuvuši krietni radošāki, tāpēc pārējiem jākļūst vēl piesardzīgākiem.

Arī “Bez Tabu” centās pieteikties darbā par pildspalvu montētāju, taču pagaidām saņēmām vien ziņu, ka visu varot izlasīt mājaslapā. Katrā ziņā arī Krievijā ir dažādi sūdzību portāli, un tajos kā krāpnieki figurē arī šis uzņēmums. Turklāt nauda tiek pārskaitīta ne uz banku, bet gan uz mobilās lietotnes kontu. Līdz ar to naudai grūtāk izsekot un – kur nu vēl atgūt.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas