Dārta Daneviča: “Maniem suņiem naktī patīk man spert sejā!” Ko darīt‑ gulēt vai negulēt kopā ar savu mīluli?

Arvien vairāk cilvēku izvēlas mājas dot dzīvniekiem un rūpēties par tiem, kā arī daudzi izvēlas uzņemt ne tikai vienu, bet vairākus dzīvniekus. Tomēr – ko darīt naktsmiera laikā – ņemt dzīvnieku blakus vai tomēr izvēlēties tam ierīkot guļvietu citur?

2017. gada 20. septembrī 20:28

Aktrise Dārta Daneviča mājas huchāra un vipeta šķirnes suņiem devusi pirms četriem gadiem. Sākumā iegādājusies vienu suni. Vēlāk sapratusi, ka rokas cilvēkam ir divas – tas tāpēc, lai pabarotu divus suņus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot pat gulēšanu kopā ar saviem mājas mīluļiem, Dārta stāsta, ka viņas suņi ir gana lieli. Tāpēc gulēšana kopā esot diezgan apgrūtinoša.

Dārta Daneviča
Dailes teātra aktrise

Mani suņi ir ļoti aktīvi – viņiem patīk man spert sejā, grozīties un aktīvi sapņot. Tāpēc man ir diezgan grūti gulēt kopā ar viņiem, jo man ir trausls miegs.

Tomēr aktrise atzīst, ka viņai ļoti patīk tumšos vakaros atpūsties kopā ar suņiem. Tas radot miera sajūtu. Viņa stāsta, ka būtu gatava arī speršanu pa seju paciest, tomēr ilgtermiņā nogurums un negulētas naktis sakrājas, tāpēc izgulēties esot ļoti svarīgi. Šā iemesla dēļ Dārta saviem suņiem ir ierīkojusi ne vien gultasvietu, bet veselu istabu ar atsevišķām gultām katram sunim.

ASV zinātnieki nākuši klajā ar brīnumlīdzekli kvalitatīvam miegam – gulēt kopā ar savu mājas mīluli. Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece apstiprina, ka pētījuma rezultāti ir pamatoti.

Vija Klučniece
Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente

Ir zinātniski pierādīts, ka kaķi ļoti labvēlīgi ietekmē asinsspiedienu. Kaķi ir īpatnēji dzīvnieki un šāda īpašība viņiem piemīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa ir pārliecināta, ka dzīvnieka fiziskais tuvums labvēlīgi ietekmē cilvēku – it sevišķi vecāka gadagājuma cilvēkiem tas esot ļoti labvēlīgi.

Patversmes “Dzīvnieku draugs” direktore Solvita Vība ar rūgtumu atzīst, ka bieži mājas mīluļi patversmē nonāk tāpēc, ka saimnieki viņu dēļ nespēj izgulēties.

Solvita uzskata, ka viss esot atkarīgs no dienas režīma – ja dzīvnieks ir izlādējis savu enerģiju dienas laikā, zvērs vakara stundās būs mierīgāks. Taču, ja mājas mīlulis visu dienu ir gaidījis saimnieku no darba, vakarā dzīvnieks gribēs savu enerģiju iztērēt.

Mēdz teikt, ka dzīvnieki rada ne vien patīkamas emocijas, bet arī drošības sajūtu. Šo jautājumu zinātnieki sola pētīt nākamajos projektos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm