Deputāti pirmo 50 pāru apmācībām atvēlējuši 8000 eiro

Paredzams, ka pirmslaulību apmācības norisināsies divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalībnieki tiks atlasīti pēc principa – kas pirmais brauc, tas pirmais maļ.

2017. gada 3. janvārī 9:46

Solvita Saukuma – Laimere, Tieslietu Ministrijas Dzimtsarakstu nodaļas departamenta direktore

Mācībās būs četri moduļi – finanšu pratība, laulības tiesiskie aspekti, ētiskie un psiholoģiskie aspekti, kā arī vecāku tiesības un pienākumi. Kopā tās ir 24 akadēmiskās stundas, katram modulim paredzētas sešas stundas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

S. Saukuma – Laimere norāda, ka Latvija būs pirmā Eiropas savienībā, kur valsts pārvalde organizēs pirmslaulību apmācības, līdz šim tas bijis baznīcu jājamzirdziņš.

Sociālantropologs Roberts Ķīlis norāda, ka tikai 18% no tiem, kuri apprecas, kopā nodzīvo visu mūžu. Krietni lielāku uzmanību, par pirmslaulību apmācībām, būtu jāpievērš precēto pāru samierināšanai, nodrošinot tiem bezmaksas psiholoģisku palīdzību.

Sieviete pirmajā laulībā stājas 29 gadu vecumā, vīrieši 31 gada vecumā. Šajā vecumā ir diezgan liela dzīves pieredze uzkrāta. Mēģināt mācīt, kā veidot attiecības ir tāds…

Ja runātu par 18, 19 gadīgiem, tad vēl tā. Attiecību krīze visbiežāk piemeklē pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 6 līdz 9 gadus.

Tas saistīts ar bērnu iešanu skolā, otra bērna piedzimšanu.

Paredzēts, ka apmācības norisināsies visos Latvijas reģionos, taču joprojām vēl nav zināms, kas šos kursus vadīs. Apmācībām varēs pieteikties dzimtsarakstu nodaļās.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm