"Domāju, ka brālēns jau miris!" Ģimenes kapos atrod sveša kapa apmales

Ar Margaritu tiekamies Jaunciema kapos Rīgā. Viņa mūs ved pie sava brālēna tēva un mātes atdusas vietas. Margarita turp nekavējoties devusies, kad no māsas saņēma ziņu par notikušo.

Ģimenes kapu nodalījumā esot vieta četriem apbedījumiem, divi no tiem jau aizņemti. Margarita un māsa bijusi pārsteigta, kad ģimenes kapu nodalījumā ieraudzījusi arī trešā kapa apmali.

Margarita ar māsu sabijušās, ka aizsaulē devies arī brālēns. Arī brālēns esot bijis pārsteigts par dzirdēto un ar māsīcām devies uz kapsētu. Ģimene paredzējusi trešo vietu atstāt aizgājēju atvasei.

Ģimene nolēma piesaistīt policiju un turpat pie kapu kopiņas par notikušo uzrakstīja iesniegumu. Valsts policija gan noziegumu nesaskatīja un lietu neierosināja. “Rezolūcijas veidā pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Nav noticis noziedzīgs nodarījums,” lasāms likumsargu atbildē.

Margarita
šokā par notikušo

Pirms pāris nedēļām atnācām, ieraudzījām, ir uzlikta trešā apmale. Sākām panikā zvanīt brālēnam, viņam kļuva baisi, ka viņa kapavietā kāds uzlicis apmales. Tās noliktas tieši tā, it kā cilvēks nomiris. Aizgājām uz kapu pārvaldi, izstāstījām notikušo. Atnāca kapracis, ar dzelzs mietu pārbaudīja, vai ir kāds ieraksts zemē. Nebija. Prasījām, lai viņš paņem tās apmales. Teica, ka pašiem tas esot jādara. Varbūt kāds manu brālēnu tādā veidā grib nobendēt?

Piederīgie nevar paskaidrot, cik ilgi betona apmales kapavietā jau redzamas. Pēdējo divu gadu laikā aizgājējus atdusas vietā nav sanācis apciemot.

Kapsētās nedrīkst, kur pagadās atstāt betona apmales. Tomēr teritorijas ir milzīgas un tajās nav video novērošanas, tādēļ ne viens vien atkritumus atstāj neatļautās vietās. Par notikušo Margaritai iesaka rakstīt iesniegumu Rīgas domes Kapsētu pārvaldei, kā arī pašvaldības policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gints Zēla
Rīgas domes Kapsētu pārvaldes vadītājs

Tas, visticamāk, ir cilvēku negodprātīgas rīcības dēļ. Iekārtojot kapavietu, nav apmales pareizi utilizējuši, bet nolikuši citā vietā. Tādā veidā ieekonomējuši to, ko būtu jāsamaksā par atkritumu utilizāciju. Jāraksta iesniegums pašvaldības policijā par saistošo noteikumu pārkāpumu. Ja izdosies atrast vainīgo, varēs piedzīt izdevumus par apmales aizvākšanu.

Kapsētu pārvaldniekiem ir informācija par kapavietu labiekārtošanu, taču neesot pietiekami daudz resursu atkritumu utilizācijas pārbaudei. Zēla aicina ģimenei par notikuši uzrakstīt iesniegumu arī pārvaldei, lai nākamajā atkritumu izvešanas reizē varētu aizvākt arī liekās betona apmales no Margaritas piederīgo kapavietas.

Tikmēr Margarita simboliski aizdedz svecīti tam cilvēkam, kurš betona apmales novietoja svešas ģimenes kapavietā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm