tv3.lv

Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs nācis klajā ar iepriecinošu vēsti visiem grāmatu cienītājiem. Izdota grāmata “365”

Pavisam interesants ir stāsts par grāmatas rakstīšanas sākuma procesu. Nav noslēpums, ka bieži vien cilvēki jauno gadu sagaida, ne vien atskatoties uz iepriekšējā gadā sasniegto, bet arī nospraužot jaunus mērķus un izaicinājumus nākamajam gadam.

2017. gada 24. septembrī 15:53

Līdzīgi bijis arī Račam – viņš, jauno gadu sagaidot, nolēmis katru dienu sarakstīt vienu dzejoli. Katrs no dzejoļiem tika publicēts sociālajā vietnē “Facebook”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc laika izrādījies, ka dzejas rindas nav svarīgas tikai pašam Račam, bet arī apkārtējiem. Par to liecina fakts, ka vairāki tūkstoši cilvēku dalījās un sekoja līdzi jaunajām vēsmām. Pēc laika mūziķis pieņēmis jaunu izaicinājumu – sarakstītās rindiņas apkopot taustāmā materiālā – grāmatā. Un tas arī ir izdevies!

Tiesa, šī ir grāmatas pirmā daļa, kurā apkopota dzeja, kas rakstīta no 1. janvāra līdz šā gada 2. jūlijam. Otrā grāmatas daļa plānota izdot nākamā gada februārī.

Račs gan atzīst, ka bija brīži, kad pēc garas darba dienas acis krita ciet jau desmitos vakarā un dzejolis vēl nebija gatavs. Taču mirkļos, kad šķita, ka iedvesma ir zudusi, Guntars izgājis uz balkona, sapurinājies, izmetis no galvas visas domas un uzrakstījis.

Viss gājis gludi, ja neņem vērā pavisam mazas aizķeršanās…

“No visiem uzrakstītajiem dzejoļiem vienu dzejoli publicēju pēc pusnakts, taču vienu es vienkārši aizmirsu publicēt. Taču to izdarīju nākamajā dienā! Tāpēc ir divi, saucamie “gļuki” bijuši.”

Lai gan dzejai reti izdodas iekarot pieprasītāko lasāmvielu topa augšgalu, Račam tas ir izdevies. Jau trīs nedēļas grāmata ierindojusies lasītāju pirktākajā un meklētākajā lasāmvielā!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Varam pačukstēt, ka dzejnieks ir izdomājis arī savu nākamā gada apņemšanos – atrast vienu dienu, kad necelt telefonu, neiet uz darbu, bet tā vietā vienkārši atpūsties!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm