Dziedātāja Agnese Rakovska iejūtas skolotājas lomā, laužot standartus par klasisko mūzikas stundu

2022. gada 29. novembrī 20:00

Grupas “Trian Park” soliste Agnese Rakovska nolēmusi skolēniem pasniegt mūziku. Raidījums “Bez Tabu” devās uz Jūrmalas Valsts ģimnāziju uzzināt, kā Agnesei veicās.

Ekstravagantā dziedātāja, kura parasti savus klausītājus pārsteidz ar krāšņiem tēliem, uz skolu dodas pavisam pretēji. Agnese atzīst, ka bērni pat sākumā viņu nav pazinuši un skeptiski raudzījās uz jauno skolotāju.

Dziedātāja vēlas lauzt standartus, viņasprāt, mūziku var mācīties daudz citādāk nekā ierasti. Viņa nemāca bērniem dziedāt, bet gan radoši izpausties. Skolēniem bija iespēja izmēģināt, kā ir ierakstīt savus tekstus.

Mācību stunda gan bija izvēles priekšmets, taču bērni ar prieku to apmeklējuši.

Agnese pagaidām tikai veic eksperimentu, kā skolēni reaģēs uz šādu mācību pieredzi. Viņa saviem skolēniem nelika atzīmes, skolotāja uzskata, ka vērtēšana ballēs nākotnē izzudīs.

Agnese Rakovska
dziedātāja un skolotāja

Mūzikas industrijā jau esmu gandrīz 15 gadus, man ir sajūta, ka praktiskā pieredze ir jāpārnes nodarbībās. Manuprāt, mācību stundām ir jābūt praktiskām, protams, arī teorētiskām, bet vairāk praktiskām, lai katrs klasē atrastu savu vietu. Es laikam esmu prasīga un barga skolotāja.

No malas uz nodarbībām noraudzījās skolas direktore Ieva Taranda, kura ir gandarīta, ka Jūrmala ir pirmā skola, kurā norisinājās projekts “Zvaigznāja klase”. Viņa skaidro, ka projekts ir paredzēts jauniešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem, jūrmalniekiem bija iespēja apmeklēt četras mūzikas nodarbības.

Agneses mērķis ir nākamā gada laikā viesoties vismaz 100 Latvijas skolās.

Starp citu, dalībai projektā ir iespēja pieteikt arī savu skolu, savukārt mūzikas skolotāji var pieteikties īpaši izveidotām mācībām mājaslapā www.zvaigznajs.lv

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm