tv3.lv

Eglīšu tirgotāji neziņā, kādi tirdzniecības ierobežojumi jāievēro šosezon?

Alvis jau 15 gadus tirgo Ziemassvētku eglītes. Šo darbu labi prot, taču šogad valda neskaidrība, kādi nosacījumi būs eglīšu tirdzniecībā?

2020. gada 8. decembrī 19:20

Rīga, Latvija bija pirmās Ziemassvētku eglītes mājvieta jau 1510. gadā. Ziemassvētku eglītes izgudrotāja gods gan pieder Mārtiņam Luteram – viņš iedibināja Ziemassvētku egli kā Ēdenes dārza Dzīves koka simbolu, tāpēc jau izsenis to rotā ar āboliem un citiem augļiem. Visticamāk, arī šogad šī Ziemassvētku tradīcija turpināsies, lai gan Covid-19 pandēmija apdraud pat eglīšu tirdzniecību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Citus gadus šai laikā Alvis jau iekārtoja ierasto vietu eglītēm pie tirdzniecības centra “Dole” vai “Mols”, taču šogad neesot zināms, kādi būs ierobežojumi eglīšu tirdzniecībā. Vai eglītes drīkstēs tirgot, jo gadatirgi ir aizliegti līdz 11. janvārim, tostarp Ziemassvētku tirdziņi. Pašam ir atļauja tirgot eglītes ielās, taču vienalga neesot saprotams, vai būs atļauts tirgot eglītes arī brīvdienās?

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs stāsta, ka šogad eglītes tirgot drīkstēs, taču ne brīvdienās un svētku dienās. Ja nepagūs zaļo Ziemassvētku simbolu nopirkt darba dienās, tad var gadīties, ka paliek bešā, jo likums nosaka, – sestdien vai svētdien un svētku dienās drīkst tirgot tikai pārtiku, higiēnas preces, degvielu un medikamentus. Eglītes nav nevienā no šīm kategorijām. Atzīst, ka tirdzniecības aizliegumi dažos gadījumos esot dīvaini. Piemēram, bēres brīvdienās nav aizliegtas, taču atvadu ziedus vai vainagus nopirkt nevarot, jo tirgot brīvdienās nedrīkst. Uzskata, ka eglītes varētu pārdot arī brīvdienās, jo tas notiek ārā, svaigā gaisā. Jāievēro, protams, drošības prasības. Gan pārdevējam, gan pircējam jālieto sejas aizsegs un jāievēro distancēšanās ierobežojumi. To apstiprina arī Rīgas pašvaldības policija.

Valdībā pašlaik gan notiek diskusijas par izmaiņām tirdzniecības ierobežojumos, un, visticamāk, tās varētu skart arī Ziemassvētku eglīšu tirdzniecību.

Eglīti var nopirkt arī brīvdienās internetveikalos. Izvēles iespējas internetā ir gana plašas, sākot ar pavisam nelielām  zaļajām  rotām, beidzot ar zaļo Ziemassvētku dekoru līdz pat griestiem. Par piegādi jāvienojas ar pārdevēju.

Pēc statistikas datiem, ik gadu Eiropā pārdod 50–60 miljonus Ziemassvētku eglīšu. Nocirsto vietā gan tiek stādītas jaunas, bet, rūpējoties par dabu, ik gadu vairojas mākslīgo eglīšu piekritēju pulks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm