tv3.lv

Eksperiments: ”Lidl” papīra maisiņš saplīst visātrāk

“Bez Tabu” papīra maisiņus iegādājas trīs veikalos: ”Lidl”, ”Rimi” un ”Maxima”. Eksperimenta nolūkā maisiņos tika ievietotas dzeramā ūdens pudeles.

Papīra maisiņi veikalos ir pieprasīti, piemēram, šā gada sākumā, salīdzinot ar pērnā gada sākumu,”Maxima” pārdevusi divas reizes vairāk papīra maisiņu. Marta vidū ”Maxima” palielināja maisiņu cenu, no 10 uz 15 centiem, uz iepakojuma norādīts, ka tas paredzēts 9 kilogramu lielam svaram.

Lielākais ”Rimi” papīra maisiņš maksā 16 centu, tas paredzēts 10 kilogramu lielam svaram. ”Lidl” uz saviem papīra maisiņiem nenorāda maksimālo svaru, tas maksā 10 centu.

Eksperimenta nolūkā “Bez Tabu” iegādājas vairākas dzeramā ūdens pudeles, ko ievieto papīra maisiņos.

”Rimi” papīra maisiņš iztur pudeles, kurās iepildīts 15 litru ūdens. ”Maxima” maisiņš sākotnēji iztur 10,5 litrus. Vēlāk pārkārtojam pudeles, lai ieliktu vēl vairākus iepakojumus, tomēr maisiņš pārkārtošanu neiztur un rokturi saplīst.

”Lidl” maisiņā ievietojam pudeles ar 10,5 litriem ūdens. Pasperot dažus soļus, maisiņš saplīst un pudeles nokrīt uz zemes. Sazinoties ar veikala pārstāvjiem, “Bez Tabu” saņem šādu komentāru: ”brūnie papīra iepirkuma maisiņi var maksimāli izturēt svaru, kas nepārsniedz 9 kilogramus. Optimālais šiem maisiņiem paredzētais svars ir 5,2 kilogrami. Protams, vienmēr jāskatās, vai produkti nav slapji, ar asiem stūriem, jo tas var veicināt papīra maisiņa plīšanu.”

”DaGamba” mūziķis Dainis Tenis nupat ”Maxima” veikalā piedzīvoja nejauku situāciju. Pianists visbiežāk priekšroku dod papīra maisiņiem, ko izvēlējies arī šoreiz. Pasperot dažus soļus no veikala kases, maisiņš darbinieku klātbūtnē saplīsis.

Dainis Tenis
mūziķis

Nogāju kādus četrus, piecus metrus no kases. Maisiņš sadalījās, rokās palika rokturi. Blakus esošā ”Maxima” darbiniece teica: ”Atkal maisiņš”! Apkopēja palīdzēja visu savākt. Bija saplīsusi pudele, olas, viss, kas bija plīstošs. Prasīju, kur ir veikala vadītāja, norādīja uz darbinieci, kuras acu priekšā maisiņš saplīsa. Viņa teica, ka man vairs nekas nav jādara, ka varu iet. Manu produktu svars bija aptuveni 4,5 kilogrami, uz maisiņa rakstīts, ka tas iztur 9 kilogramus. Viņa man vaicāja, vai es ticu visam, kas ir rakstīts? Teica, ka varu zvanīt, kam gribu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūziķis uzsver, ka šajā gadījumā nav stāsts par naudu, bet gan attieksmi. Maisiņš “kapitulēja” turpat darbinieku acu priekšā, kuri nebija ieinteresēti situāciju jebkādi atrisināt.

Laura Bagātā
”Maxima” pārstāve

Maisiņi paredzēti svaram līdz 9 kilogramiem. Pirms jebkura iepakojuma ieviešanas veikalā tiem tiek veikta rūpīga pārbaude, testēšana. Tiek testēta svara izturība, rokturu izturība. Izvēloties papīra maisiņus, aicinām rūpīgāk pievērst uzmanību, kā tiek izkārtoti produkti maisiņā. Jāņem vērā, ka papīrs nebūs tik izturīgs kā plastmasa, daudzkārt lietojamās iepirkumu somas. Aicinām smagākās preces izkārtot maisiņa apakšā. Šādi gadījumi, kad atļautais svars netiek pārsniegts, bet maisiņš pārplīst, nav bieži, bet gadās. Mēs aicinām klientus vērsties pie mums, zvanot uz informatīvo tālruni vai rakstot e-pastus. Ja maisiņš saplīst kasu zonā, mēs bez papildu maksām nomainām maisiņu, kompensējam produktu, kas bija sabojāts. Šajā situācijā klients bija ārpus kasu zonas, tādēļ aicinām zvanīt uz informatīvo tālruni. Sazinājāmies ar veikala vadību, attieksme varētu būt laipnāka, pārrunāsim, lai šādos gadījumos rūpīgāk izstāsta pircējiem, kā rīkoties.

Ja veikala darbinieki nespēj rast risinājumu, pircējiem iesaka zvanīt uz informatīvo tālruni.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm