tv3.lv

“Es vismaz 20 minūtes pavadīju savā automašīnā, pārdomājot visu!” Andris Bulis dalās iespaidos par jauno seriālu “Tunelis”

Jau vairāk nekā gadu ir slēgts Brasas cietums, kurā sodu izcieta par smagu un īpaši smagu noziegumu pastrādāšanu notiesātie. Taču šobrīd tur norisinās nākamās paaudzes televīzijas Go3 jaunā seriāla “Tunelis” filmēšana!

2020. gada 7. decembrī 16:10

Seriāla stāsts ir veidots iz dzīves, balstoties uz 1994. gada notikumiem Jelgavā, kad no Pārlielupes cietuma izbēga 89 ieslodzītie. Izbēgušo meklēšanā iesaistījās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, masveida tvarstīšana turpinājās desmit gadus. Seriāla veidotāji atklāj, ka sižeta līnija norisinās vairākās lokācijās, ir filmēts arī kaimiņvalstī Lietuvā. Ne tikai aktieriem šī ir nebijusi pieredze, arī producentiem un scenāristiem, skatītājiem piedāvājot oriģinālseriālu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Bulis, kurš seriālā spēlē galveno lomu, atklāj, ka viņa loma esot veidota no nulles. Tomēr pārējo kolēģu tēli ir īsti, tādi cilvēki eksistēja un reiz izbēga no cietuma. Andrim pirmā filmēšanas diena ilgusi vismaz septiņas stundas, piedzīvota pilna emociju gamma. Viņš atklāj, ka nespējis aptvert to, cik autentiskā vietā viņam ir iespēja strādāt. Garās darba dienas beigās aktieris vismaz 20 minūtes pavadījis savā automašīnā, vēlreiz apdomājot piedzīvoto.

Andris Bulis
aktieris

Man ir paveicis, ka es seriālā spēlēju cilvēku, kuru pirmo reizi ieved cietumā. Tagad jau esmu pieradis, bet es vienmēr vēroju, kad nāk jaunie aktieri – kāds viņiem ir šoks sejā, ieraugot filmēšanas vidi. Tad es pie sevis domāju, ka laikam izskatījos tieši tāpat.

Esot Brasas cietuma kamerās sajūtas ir neaprakstāmas – četrās sienās ritēja pavisam citādāka ikdiena nekā ārpus žoga. Seriālā piedalās arī cilvēki, kuri iepriekš paši ir bijuši saistīti ar ieslodzījuma dzīvi.

Artūrs, kurš bijis cietumsargs gan dzīvē, gan tagad seriālā, palīdzējis komandai radīt filmēšanas vidi, kas pietuvināta realitātei. Lai gan scenārijs ir latviešu valodā, pārsvarā tomēr cietumā visi sarunājās krieviski. Vīrietim nebija grūtības iejusties lomā, jo vismaz trīs gadus pats ir strādājis Brasas cietumā. Tā kā Artūrs nav profesionāls aktieris, grūtības tomēr sagādāja teksta iemācīšanās.

Seriālā spēlē daudzi tautā iemīļoti aktieri – Jānis Jarāns, Jurijs Djakonovs, Voldemārs Šoriņš, to skaitā arī Mārtiņš Vilsons. Piedāvājums filmēties viņa nācis tieši īstajā laikā, kad aktieriem darba ir krietni mazāk. Arī Mārtiņam nebija problēmu iejusties aiz restēm, viņa dzīve nav bijusi tikai rožu dārzs, tāpēc cietums nudien nebaidīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Vilsons
aktieris

Mums tikai bērnībā tā liekas, ka dzīve ir skaista, būtībā tā ir visai nežēlīga. Es savā dzīvē esmu tik daudz ko redzējis, izbaudījis, ka man pat cietums neliekas tik briesmīgs. Esmu redzējis to, kas jums pat sapņos nerādās! Biju krievu armijā, arī piedzimis tur esmu.

Jauno seriālu veido tautā iemīļotu seriālu “Viņas melo labāk” un “Radiņi” producentu kompānija “Videometra” (producenti Audrius Janušauskas un Rimvīds Martinaitis), kā arī pieredzējušais režisors Raimunds Banionis (arī TV3 seriāla “Nemīlētie” režisors). Seriāls ir visai ātri nofilmēts, tapis vien pusotra mēneša garumā. Tas ir Baltijas projekts, kuru rādīs arī Lietuvā un Igaunijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm