270 000 eiro! Tieši tik pērn nodokļu maksātājiem izmaksā dzērāju uzturēšanās atskurbtuvēs

Valsts kontrole ir tā iestāde, kura ik pa brīdim pārbauda, kā valsts un pašvaldību iestādes tērē nodokļu maksātāju naudu. Nesen atklājās, ka absolūts bardaks notiek kapu jomā, kurā katra vietvara dara ko grib. Kā izrādās, tas pats notiek arī atskurbtuvju jomā, kuru attiecīgā valsts iestāde nupat izpētījusi.

2018. gada 16. martā 19:41

Ludzas novadā 2,78 eiro stundā, Ķekavā 2,54 eiro par klientu, Balvos 3377 eiro par mēnesi. Cenu amplitūda, kādu pašvaldības tērē par atskurbināšanas pakalpojumiem. Ko tas nozīmē? To, ka arī šajā jomā Latvijā valda absolūts bardaks. Teju 26 gadus valstsvīri nav spējuši to sakārtot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pakalpojuma sniegšanas vietas ir dažādas. Sākot no atsevišķas palātas slimnīcā, kur medicīnas personāls cītīgi uzrauga klientu, beidzot ar prastu koka lāviņu, kur izgulēt dzērumu. Tāda ir situācija ar atskurbtuvēm Latvijā.”

Padomju laikos atskurbtuves bija katrā milicijas iecirknī. To noteica tā laika likumi. Padomija sabrūk, Latvijā “atļurbenes” likvidē. 1991. gadā stājas spēkā Likums par policiju, Augstākā padome nolemj, ka Ministru padomei jānosaka kārtība un termiņi, kādos veselības aizsardzības iestādēm tiks nodota atskurbināšanas funkcija. Tas nav izdarīts līdz pat šai baltajai dienai. Attiecīgi tas noved pie tā, ka katra no 30 pašvaldībām, kuras sniedz šos pakalpojumus, kārtību un maksu nosaka pašas.

Šobrīd valstī spēkā ir kārtība, ka katra pašvaldība no sava budžeta atskurbināšanas pakalpojumiem piešķir naudas līdzekļus, papildus no valsts kases, tātad nodokļu maksātāju naudas, saņemot kompensācijas. 15 eiro par personu. Top 3 pašvaldības, kuras trīs gadu laikā, no 2014. līdz 2016. gadam, ir saņēmušas vislielākās kompensācijas no valsts, ir Liepāja, Jelgava, Daugavpils. Katrai vairāk nekā 100 000 eiro.

Kaspars Vārpiņš
Liepājas pilsētas pašvaldības policijas pārstāvis

Mēs kā policija laikam labi strādājam, kad neļaujam cilvēkiem reibuma stāvoklī, kad viņi nevar pārvietoties, atrasties publiskās vietās, līdz ar to mazinot iespējamos riskus, kad viņi var tikt aplaupīti. Līdz ar to mēs konstatējot pārkāpumu, šīs personas nogādājam īslaicīgās aizturēšanas telpās, lai atskurbs un pēc tam viņam tiek sastādīts protokols.

2014. gads 157 735 eiro.

2015. gads 195 504 eiro.

2016. gads 198 814 eiro.

2017. gads 270 202 eiro.

Tā gadu no gada ir pieaugušas kompensācijas. Valsts kontrole ieteikusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai saukt kopā pārējās, Iekšlietu, Veselības, Labklājības ministrijas un izstrādāt kopējas vadlīnijas, noteikumus par šā pakalpojuma sniegšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Revidentiem ir radusies pārliecība, ka beidzot pēc 26 gadu ilgas neskaidrības šo jomu sakārtos, jo pašvaldības tajā ir ieinteresētas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm