tv3.lv

Gada spilgtākās “pērles” – “Beha”, deviņu bērnu ģimene Varakļānos, naudas ziedošana Amerikāņu karavīriem!

Mainoties Ugunīgā Gaiļa gadam ar Dzeltenās Zemes Suņa gadu un tuvojoties Vecgada vakaram, raidījums Bez Tabu apkopo stāstus, kuri neatstāja vienaldzīgu! 2017. gads visnotaļ bijis raibs un piedzīvojumiem bagāts gads un esam piedzīvojuši un dzirdējuši par daudziem, dažreiz pat neiedomājamiem stāstiem un varoņiem! Lūk, trīs Bez Tabu stāsti, kas šokēja sabiedrību!

2017. gada 30. decembrī 16:29

1) Ielu drifteru “advokāts” Edža: Ja “beha” lido, nevajag te staigāt!

Kamēr likumpaklausīgi iedzīvotāji aicina bargi sodīt ielu “drifterus” par gājēju un citu satiksmes dalībnieku apdraudēšanu, atšķirīga izpratne par uzvedību uz ceļa ir rīdziniekam Edžam: “Ja “beha” lido, nevajag te staigāt!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bargs naudas sods vai liegums vadīt automobili – tā būtu jāsoda agresīvi ielu “drifteri”, kuri apdraud apkārtējo dzīvību. Atšķirīgs viedoklis ir rīdziniekam Edžam jeb Edgaram.

Noskaties amizantu sarunu ar agresīvo šoferu “advokātu”. Vairāk skaties šeit!

2) “Mēs tiešām viņam noticējām!” Ģimene no Rubes pārskaita 5000 eiro izdomātam amerikāņu karavīram

Latvijā bija laika posms, kad daudzi iedzīvotāji saņēma mistiskus zvanus, kuru laikā zvanītājs steidza stāstīt, ka kaut kur nelaimē nonācis sazvanītā cilvēka radinieks. Ka nu jāmaksā vai nu izpirkuma, vai palīdzības maksa. Daudzi uzķērās un krāpniekiem naudu pārskaitīja. Vai nu sākas jauns un citādāks krāpšanas vilnis?

Sieviete savā sociālā portāla profilā saņem vēstuli, ko raksta vīrietis, kurš uzdodas par citas valsts karavīru. Viņš dienot Afganistānā, karstajā punktā un ir norūpējies par savu dokumentu drošību. Sievietei uzdod dažādus jautājumus, iemidzina uzmanību, pēcāk raksta, ka pārsūtīs viņai savus dokumentus, lai tie ir drošībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paziņo, ka izsūtījis paciņu, kurā ielicis arī vairākas, dārgas gan savas, gan kundzei domātas mantas. Pēc kāda laika sieviete saņem ziņojumu, kurš it kā sūtīts no Turcijas muitas. Tajā lasāms, ka paciņa aizturēta, saņēmējiem jāmaksā 5000 eiro par kaut kādas licences izņemšanu un ceļa nodokli. Cilvēki sabijušies, naudu samaksā. Vairāk lasi šeit!

3) “Mēs neesam vainīgi, ka nevaram iztikt!” Deviņu bērnu ģimene no Varakļāniem sauc palīgā

Deviņu bērnu ģimene Varakļānos vairākkārt aicina ciemos Bez Tabu, lai parādītu, kādos apstākļos spiesti dzīvot. Zepu ģimenē visi deviņi bērni piedzimuši ik pēc gada un ir vecumā no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem. Laulībā ar pirmo vīru Lailai ir vēl trīs pieauguši bērni. Iztika ir knapa, jo kopā ar mātes un tēva invaliditātes pensiju un bērnu pabalstiem sanākot vien 1050 eiro mēnesī.

Māju gan piešķīrusi pašvaldība, jo savā iepriekšējā mītnē dzīvot nebijis iespējams, galīgi veca un auksta. Pašvaldības mājā nācies pašiem nomainīt logus par savu naudu, tomēr māja tik un tā esot auksta un vajadzīga siltināšana. Tam naudas nepietiekot. Par elektrību vien maksājot gandrīz simts eiro mēnesī, arī apkurei vajagot.

Sociālā dienesta vadītāja aicina ģimeni savas vajadzības iesniegt rakstveidā, izskatīs, ko var līdzēt, taču līdzekļu pašvaldības kasē esot tik, cik ir.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī aptaujātie vietējie apstiprina, ka pašvaldība ģimenei palīdzot gana daudz, kaut kas jādara arī pašiem lietas labā. Vairāk lasi šeit!

4) Kurš pamanījis šīs sērkociņu kastītes, kuras mētā veikalu kasieres?

Bez Tabu skatītāju Līgu jau gadiem nomoka jautājums par sērkociņu kastītēm, kuras neuzkrītoši izmanto veikalu pārdevējas.

Līga šādu kastīšu izmantošanu visbiežāk pamanījusi nelielos veikaliņos, kur tās izmantošanu pat iemūžinājusi video. Skatītāja raksta: “Varbūt esat pamanījuši mazajos veikaliņos pārdevējām pie kases mazu sērkociņu kastīti, kura ir diezgan nolietota, un pārdevējas to bīda šurpu turpu pa lenti vai liek uz svariem?

Kas tā par “Brīnumkastīti”? Kāpēc pārdevējas rotaļājas ar tām? Vai tajos ir kāds smagums, lai, sverot preci, svars būtu lielāks un tādējādi apkrāptu pircējus? Tādas kastītes nekad neredzēsiet lielajos veikalos, toties mazajos ir!” Vairāk lasi šeit!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

5) Pašpārliecināta sieviete no Zaļeniekiem: Par dzīvokli nevar likt maksāt, ja es tajā kādu laiku nedzīvoju

Irēna septembra beigās pēc pieciem Jelgavā pavadītiem gadiem atgriezās dzīvoklī Zaļeniekos, kur viņu gaidīja pamatīgs pārsteigums. Četru istabu dzīvoklī nozāģēti visi radiatori un aizkaru stangas, tomēr tas esot mazākais ļaunums.

Pirms pieciem gadiem kādā Jelgavas veikalā Irēna iepazinās ar savu šā brīža dzīvesdraugu. Abi nolēma uzsākt kopdzīvi vīrieša dzīvesvietā Jelgavā, kaut Irēna 22 kilometru attālumā Zaļeniekos īrēja četru istabu dzīvokli.

Senioru pāris laimīgi dzīvoja Jelgavas dzīvoklītī, līdz dzīvokļa īpašnieks nolēma līgumattiecības ar pāri izbeigt. Tajā brīdī Irēna atcerējās par dzīvokli Zaļeniekos, kurā pēdējo reizi uzturējās 2012. gada septembrī. Vairāk lasi šeit!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm