tv3.lv

“Garantijas remonts nepienākas! Kā?” Saldū iegādātam jaunam “iPhone” telefonam konstatē neoriģinālu displeju

Ja jums saplīst telefons brīdī, kad vēl ir spēkā garantija, jūs noteikti vērsīsities pie ierīces tirgotāja. Tieši tā rīkojas arī “Bez Tabu” skatītāja Vita no Saldus, taču garantijas remonta vietā saldēniete saņem ziņu, ka remonts jāapmaksā no savas kabatas. Un telefona īpašniece to uzskata par absurdu situāciju.

2020. gada 7. oktobrī 19:50
Vita
ierauta tehnoloģiju labirintā

Es iegādājos telefonu Saldus “Tele2” centrā kā dāvanu meitai dzimšanas dienā. Iegādājos telefonu 26. decembrī. Aizgāju uz “Tele2” un nopirku “iPhone 8”, un pasniedzu bērnam kā dāvanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērnā gada Ziemassvētku brīvdienās Vita dodas uz vietējo tirdzniecības centru, kurā atrodas arī “Tele2” veikals, kurā tad arī iegādāts kārotais telefons. Taču nav pat aizritējis gads, kā Vita atkārtoti dodas uz šo veikalu. “Pēkšņi augustā telefonam nedarbojas ekrāns, paliek melns ekrāns. Nesām uz “Tele2″ centru atkal kā uz garantiju,” turpina Vita.

“Tele2” ar pārdoto ierīču remontu nenodarbojas. Uzņēmumam esot sadarbība ar telefonu servisu “MTTC”. Tieši no šīs firmas Vita saņem pārsteidzošu ziņu.

Vita
ierauta tehnoloģiju labirintā

Saņēmām atbildi, ka mums par garantiju nepienākas šis te telefona remonts, jo ir neoriģināls displejs.

Serviss apņemas veikt displeja nomaiņu, tiesa gan, nevis ierīces garantijas ietvaros, bet gan par naudiņu no Vitas maciņa – 180 eiro. Telefona īpašniece “paliek uz pauzes” un pat pārtrauc sadarbību ar “Tele2”, pārejot pie cita sakaru operatora.

Oskars Fīrmanis
“Tele2” pārstāvis

Ņemot vērā, ka tā sākotnējā informācija no “Apple” oficiālā servisa bija, ka šis ekrāns nav oriģinālais un līdz ar to arī nav spēkā garantijas remonts, tad mēs kā iespējamo risinājumu no savas puses piedāvājām segt daļēji šīs remonta izmaksas, ņemot vērā, ka kliente ir ilglaicīga mūsu kliente.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vita apstiprina, ka “Tele2” esot piedāvājis apmaksāt pusi no remonta – 90 eiro. “Protams, es nepiekritu principa pēc. Arī, ja man būtu jāmaksā 20 vai 10 eiro, jo man tas nav jādara, jo es iegādājos jaunu telefonu par pilnu maksu, nevis lietotu vai mazlietotu, vai jebkādā citā veidā, kur man būtu zināmi spēles noteikumi. Bet šeit es zināju, ka pērku pilnīgi jaunu, līdz ar to man par to nav jāmaksā, es uzskatu.”

“Tele2” pārstāvis norāda, ka uzņēmums tikai tirgo ierīces, uzticoties piegādātājiem, ka veikala plauktos nokļūst oriģinālas ierīces. Tāpat “Tele2” arī neapšauba remonta servisa kompetenci.

Saldēniete gan jautā, kā viņa, būdama “parasts iedzīvotājs”, var pārliecināties, ka iegādātajam telefonam displejs ir oriģināls. “Kādas man ir tehniskas iespējas, ja man nav zināšanu vai aparatūras, kā es varu pārliecināties, ka tas – jebkuram telefonam – ir oriģināls displejs?”

Kristaps Skutelis
tehnoloģiju eksperts

Displeja gadījumā, man liekas, ka 99,99% cilvēku nepateiks, ka tas ir kāds citādāks. Mūsu pusē nav izplatīti gadījumi, kad mēdz būt neoriģinālas komponentes. Var būt, ka pati ierīce ir “feika” (neīsta, viltota) vai vēl kaut kā, bet arī tas ir ļoti maz iespējams mūsdienās. Vai arī, ja tev ir kaut kāds “feikais” “iPhone” vai kas tamlīdzīgs, to riktīgi redz. Vai nu pēc cenas – briesmīgi zemas, vai vienkārši, ka tu viņu ieslēdz iekšā. Tur nevar nepamanīt, ka kaut kas nav riktīgi.

Māmiņa noliedz, ka meita, kurai lietošanā tad arī nodots telefons, uz savu galvu veikusi telefona remontu. “Pirmkārt, viņai nav tādas naudas. Tie tomēr ir 180 eiro. Otrkārt, viņa pat nezina, kur Saldū telefonu varētu salabot. Es arī būtu pamanījusi, ka viņai kādu dienu nav tā telefona lietošanā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vitas 12 gadus vecajai meitai dāvātais telefons vēl atrodas remontā, taču “Tele2” apstiprina, ka šim stāstam punkts vēl neesot pielikts.

Oskars Fīrmanis
“Tele2” pārstāvis

Vienlaikus es vēlos uzsvērt, ka vēl joprojām notiek šīs te lietas izpēte, jo telefons atrodas ārvalstīs. Un, iespējams, šai klientei telefons tiks salabots garantijas remonta ietvaros.

Dažas dienas pēc intervijas ar “Tele2” pārstāvi “Bez Tabu” saņem ziņu, ka telefons ir salabots un jau atrodas ceļā uz Latviju. Turklāt par ierīces remontu Vitai nebūs jāmaksā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm