tv3.lv

“Glābēja darba vieta nekad nebūs kā ofiss!” Jūrmalā bez saskaņojuma izvietotas glābēju būdiņas

Raidījumā “Bez Tabu” vērsies jūrmalnieks, kurš ļoti vēlas saglabāt anonimitāti, jo strādā vietējā pašvaldībā un baidās no jelkādām represijām. Jūrmalas pilsētas dome ar vieglu roku ļāvusi pludmalē izvietot vairākas glābēju mobilās stacijas, turklāt tas viss darīts, nesaskaņojot ar vietējo būvvaldi, Valsts vides dienestu, kā arī bez nodošanas ekspluatācijā. Tomēr, kā novēroja “Bez Tabu”, šeit jau strādā cilvēki.

2021. gada 21. jūnijā 15:01

Viena no glābējām norāda, ka Jūrmalas pludmalē izvietoti pat deviņi šādi konteineri.

Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta priekšnieks Edijs Pivarūns telefonsarunā steidza skaidrot, ka mobilās būdiņas “vēl nav gala stāvoklī”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izpētot Iepirkumu uzraudzības biroja publicēto informāciju, noskaidrojam, ka piecu moduļu sagāde pašvaldībai izmaksājusi aptuveni 15 000 eiro. Un darba apstākļi šajos moduļos nudien nav kā Holivudas filmās un seriālos.

Glābšanas dienesta priekšnieks “Bez Tabu” filmēšanas komandai nedod atļauju apskatīt būdiņu no iekšpuses, jo tā neesot paredzēta publiskai apskatei, bet tikai glābšanas dienesta darbiniekiem. Neviens gan neliedz pieiet pie loga un aplūkot caur stiklu, kas tad redzams tajā pusē.

Uz grīdas ir ieklāts lamināts, sienas klāj jauns krāsojums, ir arī rozetes, gaismas slēdzis, lampa… Konkrētā būdiņa ir izvietota uz diviem keramzītblokiem katrā no stūriem. Tiesa gan, vējš ir krietni aizpūtis smilšaino pamatni, radot šaubas, vai izvēlētā metode ir droša un pareiza. Pretējā gadījumā var nākties glābt glābēju.

Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Bēniņš gan norāda, ka šādi moduļi pludmalēs neesot nekas jauns. Bēniņš izceļ citvalstu pieredzi, piemēram, Itāliju, kur glābēji nereti pludmalē sēž uz krēsla zem saulessarga. “Galvenais drošības nosacījums ir redzēt krasta līniju 180 grādos vismaz 500 metru attālumā uz abām pusēm paralēli krasta līnijai.”

Aplūkojot internetā pieejamos attēlus, atšķiras kaimiņvalstu un arī pieminētās Itālijas metodes. Iespējams, Jūrmalas delegācija varēja arī paviesoties arī, piemēram, Ventspilī, kur neatrast būdas, kādas ierasti redzamas būvlaukumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uldis Bēniņš
Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieks

Glābēja darba vieta nekad nebūs kā ofiss.

“Bez Tabu” ierašanās brīdī Jūrmalā vēl nevalda liela svelme – aptuveni 20 grādu pēc Celsija, kā arī stiprs vējš. Taču jau šādos apstākļos būdiņā valda siltumnīcai līdzīgi apstākļi. Lai arī telpā ir vieta, kur, piemēram, pieslēgt kondicionieri vai gaisa ventilatoru, elektrība nav pieejama. Un modulis arī nebūt neliecina, ka tas ir pavisam jauns un svaigs, kā to norāda pašvaldības policijas priekšnieks.

Bēņiņš nedz apstiprina, nedz arī noliedz, ka moduļi pludmalē ir izvietoti bez saskaņošanas ar domi, pilsētas būvvaldi un citām institūcijām, no kurām ir nepieciešams saņemt akceptu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm