tv3.lv

“Gribu, lai pašvaldība izdara savu darbu!” Zemes īpašnieks “sargā” ceļu, ko Kuldīgas novada dome uzskata par savu

2021. gada 27. maijā 15:41

Lai nokļūtu Kuldīgas novada Snēpeles pagasta centrā, gan vietējie, gan arī tūristi, gan arī citi šoferīši visai naski izmanto grantētu ceļu, nokļūstot galamērķī “pa taisno”, turklāt ignorējot privātīpašuma zīmi. Portams, saimnieks ar to nav mierā.

Edgars norāda, ka laika ritējumā vēl no pērnā gadsimta iebraukātais ceļš nemaz neesot ceļš, jo nevienā no saimniekam pieejamajiem reģistriem tas nemaz neesot atrodams.

Saimnieks atminas, ka jau grasījies rīkoties pavisam radikāli, aparot arī strīdīgo braukšanas vietu, taču tieši tobrīd šo “īso ceļu” izmantoja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta operatīvais transportlīdzeklis.

Edgars

Ja tādā ziņā es varu būt noderīgs ar to zemes pleķi, tad es nevienam neprasu paldies par to, ne atalgojumu. Es vienkārši gribētu, lai pašvaldība izdara to darbiņu, ko viņiem ir izdevies kaut kā palaist garām.

Valsts zemes dienesta kadastrā pie Edgara mājām “Vistiņām” ir iezīmeti divi Kuldīgas novada pašvaldībai piederoši ceļi. Taču vidusposms jau ir daļa no “Vistiņu” zemes. Edgars jau vairākus gadus pašvaldībai lūdz sakārtot juridisko un arī praktisko pusi bez. Taču vienīgais taustāmais rezultāts vietvaras izpildījumā esot transporta masas ierobežojuma ceļazīmes izvietošana.

Edgars norāda, ka ar garāmbraucējiem nācies runāt arī augstos toņos. Esot arī atsevišķi cilvēki, kuri ignorē saimnieka izvietotās privātīpašuma zīmes, norādot, ka tās neesot saistošas. Dažos gadījumos pat iesaistīta policija. Pēc konfliktiem ir arī ierosinātas administratīvās un krimināllietas.

Pašvaldībā “Vistiņu” lieta nav sveša, taču vietvaras pārstāve noliedz, ka taisnība ir Edgara pusē.

Kristīne Duļbinska
Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve

Es negribētu varbūt saukt to par juridisku strīdu, bet tas ir jautājums par to, kā pašvaldībai piederoša autoceļš, kas ir inženierbūve, mēdz atrasties uz privātas zemes. Šis ceļš ir iekļauts pašvaldības reģistrā, tātad – šo ceļu drīkst izmantot jebkurš cilvēks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars gan vēlas redzēt oficiālu dokumentu par inženierbūves-ceļa esamību.

Arī Valsts zemes dienestam nekas neesot zināms par pašvaldībai piederošo inženierbūvi jeb ceļu, kas būtu arī kā apgrūtinājums “Vistiņu” saimniecībai. Kadastrā ceļš kā būve neesot reģistrēts. Dienestam arī neesot zināms, kālab pašvaldība to nav izdarījusi. Juridiski ceļš, kas vijas cauri “Vistiņu” saimniecībai, neesot ceļš.

Zemes dienests norāda, ja pašvaldībai šis ceļš patiešām pieder, tad tas arī esot jāreģistrē kadastrā. Ja tas netiek darīts, tad ir pamats apšaubīt pašvaldības īpašumtiesības. Visitcamāk, “Vistiņu” saimniecībai ir jāgatavojas tiesvedībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm