tv3.lv

Gulbenē uz domes jumta būvēs saules paneļus. Ņems aizņēmumu uz 20 gadiem

2020. gada 23. aprīlī 19:10

Domes sēdē vienbalsīgi nolemts projekta īstenošanai ņemt aizņēmumu uz 20 gadiem. No Valsts kases tiks lūgti 59 465 eiro. Gulbeniešu domas par projekta nepieciešamību dalās.

Kopējās projekta izmaksas ir 96 tūkstoši, no kuriem daļu segs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Gulbenes domnieki cer rēķinus par elektrību samazināt no pašreizējiem 22 tūkstošiem eiro gadā līdz pat 16 tūkstošiem. Pašvaldība projektā ieguldīs 32 tūkstošus eiro, ko plāno atdot 20 gadu laikā, katru mēnesi valstij atmaksājot 133 eiro. Papildu 28 tūkstošus, ko vietvara aizņemsies valsts kasē, tā atgūs no projektā iesaistītajām pusēm.

Pilsētā sastapto iedzīvotāju viedokļi ir dažādi, vieni uzskata, ka projektu nepieciešams īstenot, ja paredzēts vērā ņemams ietaupījums, turpretī citi ir skeptiski un uzskata projektu par nelietderīgu. Vēl skarbāks viedoklis ir anonīmajiem komentētājiem vietējā laikraksta mājaslapā. ”Tā dome tikai par sevi domā, nevis par Gulbenes iedzīvotājiem,” raksta kāds komentētājs ar segvārdu ”Gulbeniesi”.

Gulbenes novada domes pārstāve Gunta Kalmane gan mierina vietējos iedzīvotājus un norāda, ka paneļu uzstādīšana būs ieguvums pilsētai un novadam. Pašvaldība 2014. un 2019. gadā uz bērnudārza un sociālā aprūpes nama jumta novietoja saules paneļus, kuru saražotā enerģija tiek izmantota karstā ūdens uzsildīšanai. Abu projektu īstenošanai vietvara iztērējusi 40 tūkstošus eiro. Saules paneļi pašvaldības tēriņus ik gadu samazinot par aptuveni 5 tūkstošiem eiro.

Gunta Kalmane
Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pašvaldības administrācijas ēku mēs izvēlējāmies tāpēc, ka šī ir viena no tām ēkām, kur visvairāk tiek patērēta elektroenerģija. Jādarbina serveri, dažādas iekārtas. Gadā par elektroenerģiju tiek maksāts ap 22 000 eiro. Ietaupījums būs tik liels, ka mēs varēsim nosegt kredītu, un vēl rast ietaupījumu budžetā. Ja budžetā ir ietaupījums, tad varam skatīties, ko mēs vēl varam pašvaldībā darīt, lai iedzīvotājiem šeit būtu patīkamāk dzīvot.

Gulbenes vietvara uzskata, ka nu viņu novads uzskatāms par Vidzemes energoefektivitātes centru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm