tv3.lv

Gulbenietis pamanījis iespējamu nelegālu pieslēgumu pilsētas elektrotīklam

Gulbenes novada iedzīvotājs Guntars ar automašīnu regulāri pārvietojas pa Viestura ielu. Viņš pamanījis, ka kāds nams šajā ielā jau vairākus gadus Ziemassvētku laikā tiek izgreznots, arī šobrīd vēl redzami rotājumi. Guntaru mulsinājis fakts, ka tas tiek darīts uz pārējo novada iedzīvotāju rēķina.

2021. gada 25. februārī 17:50

Viņš pamanījis, ka no tuvākā apgaismes staba uz māju tiek aizvilkts elektrības kabelis. Rotājumi ieslēdzoties vienlaikus ar ielu apgaismoju ieslēgšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Guntars par saviem novērojumiem uzsācis saraksti ar pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītāju un lūdzis sniegt informāciju, kā un vai iespējams pieslēgties pie pilsētas tīkla, lai arī citu māju iedzīvotāji varētu izrotāt savas mājas.

Guntars
Pamanījis aizdomīgu vadu

Esmu pamanījis, ka šai konkrētai mājai ir izveidots pieslēgums no ielu apgaismes staba, pie tā tiek pieslēgti mājas izrotājumi. Gan mājai, gan pagalmam. Dabā redzu, ka četrus vai pat piecus gadus šī māja tiek izrotāta. Vērsos Gulbenes domē, lai saņemtu informāciju, vai visiem ir iespēja pieslēgties pie pilsētas tīkla, lai izrotātu māju. Mums atbildēja, ka diemžēl pašvaldība nevar saskaņot šādu pieslēgumu drošības apsvērumu dēļ. Tas ir apsveicami veidot svētku sajūtu, taču – kādēļ šīs mājas iedzīvotājiem svētku sajūta tiek veidota uz pārējo novada iedzīvotāju rēķina?

Novadnieks pat vērsies Valsts policijā, lai tiktu pārbaudīts, vai netiek zagta elektrība. Sastaptie mājas iedzīvotāji par elektrības pieslēgumu runā izvairīgi, vien norāda, ka jautājumus jāuzdod mājas vecākajam. Mājas vecākais “Bez Tabu” filmēšanas grupai, kamēr tiek intervēts Guntars, ierodas savā dzīvesvietā, taču durvis mums netiek atvērtas.

Gunta Kalmane
Gulbenes novada domes pārstāve

Tā ir sadarbība starp pašvaldību un iedzīvotājiem. Ja daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji izrāda iniciatīvu, ka vēlas izrotāt māju svētkos, mēs nākam pretī, ļaujam pievilkt elektrību no blakus esošās laternas. Šo elektrības patēriņu sedz pašvaldība. Tiek sekots līdzi elektrības patēriņiem. Līdz šim nav konstatēti aizdomīgi gadījumi. Šīs Ziemassvētku gaismiņas nepatērē ļoti daudz elektroenerģijas, lai tas būtiski ietekmētu budžetu.

No astoņiem nama dzīvokļiem pieci pieder pašvaldībai. Vietvara ir priecīga par iedzīvotāju izrādīto iniciatīvu nama izgaismošanai. Gulbenē pašreiz ir vēl viens daudzdzīvokļu nams, kas arī tiek izgaismots uz pašvaldības rēķina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vietvaras pārstāve pirms nākamajiem svētkiem aicina pieteikties arī citu māju iedzīvotājus, kuri vēlētos savu namu izgaismot uz pašvaldības rēķina.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm