“Gurķis ir bezvērtīgs dārzenis!” Populārākie mīti par pārtikas produktiem

Sabiedrībā valda neskaitāmi daudz pieņēmumu par veselīgu uzturu. Stāstu sērijā “Veselīgu ieradumu ABC” speciālisti apgāzīs populārākos mītus!

Viktorija Zakarkeviča sociālo tīklu vietnē Instagram izglīto sekotājus, stāstot, kas ir mīti un kas ir taisnība, domājot par veselīgu uzturu. Viņa uzsver, ka ne viss, kas ir rakstīts internetā un žurnālos, ir taisnība.

Viktorija uzskata, ka mīts, ka pēdējā maltīte dienā jāietur līdz pulksten 18.00 jau ir novecojis, taču tāpat ir cilvēki, kas tam tic. Viņa nosmej, ka nav pierādījumu, kas šo apgalvojumu apliecinātu, tāpēc uztura speciāliste iesaka neēst divas stundas pirms gulētiešanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Speciāliste apstrīd populārākos mītus par dārzeņiem – cilvēki mēdzot domāt, ka svaigs gurķis ir bezvērtīgs. Tāpat valdot uzskats, ka saldēti dārzeņi nav ēdami.

Pozitīvs piemērs

Šobrīd Elizabete Valujeva ir vislabākajā dzīves posmā – viņa gatavojas savam pirmajam pusmaratonam. Taču vēl pirms pieciem gadiem viņa svērusi ap 90 kilogramiem, tad arī sapratusi, ka tālāk šādi vairs nevēlas dzīvot un mēģināja pievērsties veselīgākam dzīvesveidam.

Arī Elizabete bija izmēģinājusi populārāko ceļu, kā notievēt, sieviete internetā atrada olu diētu. Elizabete gan atklāj, ka svars pirmajās dienās krities, taču viņa jutusies slikti. Tāpat Elizabete dienā apzināti izlaidusi kādu maltīti. Šobrīd Elizabete ir sapratusi, ka badošanās un diētas nav ilgtermiņa risinājums.

Nav brīnumproduktu

Apzinātas ēšanas trenere Zane Krēsliņa uzsver, ka nevajadzētu sev aizliegt kādu produktu, taču jāēd ar mēru. Viņa nosmej, ka nav brīnumu produktu, kas var palīdzēt notievēt, vispirms jāsāk ar ieradumu maiņu. Arī Elizabete atklāj, ka ēdot, neskatoties televīziju, taču pievēršas maltītei.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm