tv3.lv

Intara Busuļa instagrama profilā uzdarbojas Kremļa “troļļi”

Mūziķis Intars Busulis savos sociālos tīklos aktīvi komunicē par karu Ukrainā un iestājas pret Putina organizētajām zvērībām. Atsevišķi video skatīti pat divdesmitpiecus tūkstošus reižu.

Tematiskās video uzrunas mūziķis ierunā krievu valodā, vienā no tām Busulis pauž šādu nostāju: ”Šodien ir brīnišķīga diena, mierīgas debesis. Virs galvas nelido lidmašīnas, nemet bumbas uz civiliedzīvotājiem, kā to dara agresīvā Putina armija. Saņemu jūsu vēstules, lasu tās, nevaru uz visām atbildēt. Tās vieno temats, ka es apvainoju krievus, krievvalodīgos, krievu tautu. Nē, draugi. Putins nav Krievija. Putins nav vispasaules krievvalodīgo prezidents. Putins nav jūsu prezidents. Putins ir diktators.”

Šāds vēstījums izpelnījies 542 komentārus, starp tiem lasāmi arī šādi vēstījumu: ”Uz priekšu Krievija! Krievija ir spēcīgākā, visi nacisti visur tiks uzvarēti!” Kāda Irina raksta šādi: ”Piever muti. Nebāzies klāt Krievijai, Maskavai. Putins ir mūsu prezidents – labākais. Turpretī jūs soļojat kopā ar esesiešiem.” Vēl kāds komentētājs turpina: ”Ko vēl negribēsi? Turpmāk vari dziedāt tādiem, kuri ir pārdevušies. Krievijā vairs nedziedāsi, tas ir simtprocentīgi.”

Intars komentārus nedzēšot un regulāri aplūko nejaukāko komentāru autorus.

Intars Busulis
mūziķis

No “troļļu” fermas varbūt ir kādi desmit lietotāji, katrs apkalpo kādus trīs kontus. Esmu izpētījis tos komentētājus. Apskatos, kurš ir tāds zvērīgākais komentētājs. Tam ir maz ierakstu, maz sekotāju, pats seko labi, ja piecpadsmit, divdesmit cilvēkiem. Tas jau vien nozīmē, ka ar to kontu kaut kas nav kārtībā. Pēc laika redzu, ka šie profili pazūd.

Dezinformācijas pētniece Nika Aleksejeva stāsta, ka, iesaistot tā saucamās troļļu fermas, komentāru sadaļā Putins vēlas auditoriju noskaņot sev par labu.

Nika Aleksejeva
Dezinformācijas pētniece

Jāsaprot, ka troļļveidīga uzvedība var būt arī īstam cilvēkam, kurš ir pilnīgi pārliecināts par to, ko domā. Krievijas propaganda pie mums strādā jau trīsdesmit gadus, nav jābrīnās, ka šādi cilvēki ir. Tas bija laika jautājums, kad ieraudzīsim šādus izteikumus.

Tam piekrīt arī sabiedrisko attiecību kompānijas līdzīpašnieks Filips Rajevskis.

Filips Rajevskis
Seko līdzi politiskiem procesiem

Ja mēs paskatāmies kopumā uz Krievijas kara darbību, tur vairs nerunā par naudu, tā ir nebūtiska. Likmes ir tik augstas, ka jāizmanto pilnīgi visi instrumenti, kas kastītē pieejami. Ja ir gadiem ilgi audzēta “troļļu” ferma, tai tagad ir jāstrādā.

Rakstot Kremli atbalstošus komentārus, sociālo tīklu lietotājs pienes munīciju okupantiem Ukrainā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm