tv3.lv

“Ir jādomā ārpus rāmjiem!” Latvijas mākslinieki dodas tuvāk skatītājiem īpašā multimākslas tirdziņu tūrē

Koncertzāles ciet, teātri – slēgti, kultūras namos arī neliels caurvējš pūš. Domājat, ka mākslinieki sēž, rokas klēpī salikuši? Nē, esošajā situācijā jādomā vēl vairāk ārpus rāmjiem. Un šā iemesla dēļ ceturtdienas vakarā aizsākās Latvijā vēl nebijuša pasākuma tūre, ko aplūkot devās arī raidījums “Bez Tabu”.

Daudzstāvu autostāvvietās ierasts, ka plašais laukums atvēlēts automašīnām, taču šoreiz ir izņēmums. Laukumā izvietotas teltis, zem kurām, kā pačukstēja sastaptie cilvēki, esot paslēpušies Latvijā nu ļoti labi zināmi un sirdij tuvi mākslinieki.

Katru telti rotā krāsains aplis, uz kura atšifrēts, ko tad te iespējams sastapt. Dziedātāji, mūziķi, aktieri un vēl, un vēl iesaistījušies Latvijā līdz šim nebijušā pasākumā – “Multimākslas pop-up tirdziņā”.

Pasākuma rīkotājs un idejas līdzautors Sandis Mohovikovs uzskata, ka šī ir unikāla iespēja satikt vēl tuvāk māksliniekus esošo ierobežojumu apstākļos.

Pandēmijas laikā netiek organizēti koncerti, izrādes un vēl lērums kultūras pasākumu. Tomēr televīzijas un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare uzskata, ka ir jāsapurinās un jādodas tālāk: “Šajos laikos ir jābūt daudzšķautņainam, jo tu nekad nevari zināt, kāda būs rītdiena!”

Dāvanas radiem, draugiem un paziņām vai arī krāšņa piemiņa sev no sirdij tuviem māksliniekiem, turklāt vēl ar autogrāfu – tāds esot tirdziņa mērķis.

Mūziķis Igo, kurš ir ceļā uz meistara statusu, savu dvēseli iegulda traukos, uz tirdziņu arī atvedot unikālu pašdarinātu kolekciju. “Tā neapšaubāmi ir iespēja. Es ceru, ka ideja īstenosies labi. To mēs redzēsim jau pēc pāris dienām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Autorgrāmatas, gleznas, rotas, apģērbus un arī ēdamas lietas, ko ar savām rokām darinājušas un pagatavojušas Latvijas zvaigznes, varēs aplūkot un aptaustīt līdz pat rudenim dažādās Latvijas pilsētās. Visu informāciju iespējams atrast “multimaksla.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm