tv3.lv

“Ir naudiņa desiņai?” Skaudri: bijušais policists gadiem ilgi klaiņo un ubago Ogrē

2019. gada 22. aprīlī 17:00

Ogrē gadiem ilgi klīst un ubago sirmgalvis; daudziem vīrieša uzvedība šķiet uzbāzīga, citus tā iežēlina, ziņo iedzīvotāji. Bez Tabu noskaidro, ka klaiņojošais kungs ir izbijušais policists. Kā viņš nonācis līdz tādai dzīvei, vai sirmgalvim nepieciešama palīdzība, kādam nolūkam vīrietis lūdz naudu? Atbildes uz jautājumiem Bez Tabu meklē Ogrē.

Sirms vīrietis pieklājīgā vecumā noskrandis un klibs gadiem ilgi eksistē Ogres publiskās vietās, visbiežāk pie viena no pilsētas lielveikaliem. No agra rīta līdz vēlam vakaram pastieptu plaukstu uzrunā cilvēkus un ubago, ziņo iedzīvotāji. Veikala darbinieki stāsta, ka vīrieša uzvedība netīk daudziem klientiem. Daudzi uzrunātie iedzīvotāji to apstiprina, citus gan kunga klaiņošana iežēlina. Vēl kāds ar sirmgalvja slāšanu ielās apradis un izliekas viņu neredzam.

“Viņš visu dienu diedelē naudu! Uzmācīgi iet klāt cilvēkiem. Tas vairs nav izturams!” stāsta veikala apsardzes darbiniece.

Arī Bez Tabu komanda divas dienas pēc kārtas sastop vīrieti pie veikala. Viņš staigā šurpu turpu pa automašīnu stāvlaukumu, ik pa brīdim uzrunā līdzcilvēkus un lūdz naudu. Sirmgalvis lūdz naudu arī Bez Tabu komandai, saka, ka ir izbadējies – neesot ēdis trīs dienas.

“Nav ko ēst. Ēdu pirms trim dienām. Mans dēls atņēma man pasi! Nevaru nopirkt maizi! Viņš man atņēma pasi, es nevaru saņemt pensiju. Es vienreiz pat neprasīju naudu, bet cilvēks pienāca un iedeva 5 eiro,” sūdzas sirmgalvis.

Bez Tabu gan naudu kungam plaukstā neieber, bet gan nopērk ēdienu. Vīrietis atklāj, ka viņam ir dzīvoklis. Viņš turpina: “Esmu pensionārs, agrāk strādāju policijā. Man ir policijas pensija. Valsts policijā strādāju. Nostrādāju 25 gadus. Padomju laikā un brīvvalsts laikā. Nevaru saņemt pensiju, jo viņš [dēls] atņem man visu. Ledusskapi izveda. Visu izveda no mājas. Lai viņš nosprāgst! Nelietis!”

Zaļā puķa nepārvaramā varā

Veikala darbinieki un pie tirdzniecības vietas sastaptie ogrēnieši saka, ka jau sen novēro vīrieša dzīvesveidu. Daudzi apgalvo, ka naudu viņš primāri ubago, lai iegādātos alkoholiskos dzērienus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Droši avoti informē, ka sirmgalvis ilgus gadus strādājis policijā. Esot bijis policists uz goda. Ļaudis lēš, ka emocionāli un fiziski smagais darbs galīgi izsitis kungu no sliedēm.

“Viņš ir nolaidies, bet viņam pašam tas ir pie vienas vietas! Var viņu mācīt, cik gribi. Viņš praktiski to naudu nodzer,” stāsta pie veikala sastaptais iedzīvotājs Miķelis.

Bez Tabu izdodas noskaidrot sirmgalvja dzīvesvietas adresi. Dzīvoklī, kurā mitinās vīrietis, nav elektrības un valda antisanitāri apstākļi. Uzklausītie kaimiņi stāsta, ka par alkohola lietošanu, kas iet roku rokā ar sabiedriskās kārtības traucēšanu ne reizi vien ziņojuši policijai.

“Protams, ir nepatīkami. No dzīvokļa ir “aromāts”. Bieži smird pēc čurām, arī liftā pēc viņa bijis piekakāts,” stāsta vīrieša kaimiņiene.

Klaiņojošais ogrēnietis saka, ka nav lūdzis pašvaldības sociālo darbinieku palīdzību, tā arī neesot nepieciešama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ogres pašvaldības darbinieki par vīrieša dzīvesveidu informēti jau ilgstoši. Ja sociālo palīdzību nelūdz, nevarot arī uzspiest.

Uģis Ulmanis
Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks

Konkrētā persona tādējādi [ubagojot] gūst kaut nelielus ienākumus kārtējās alkohola devas nopirkšanai. Tā principā ir ikdienas norma. Viņam tā ir vajadzīga katru dienu. Šī diemžēl ir viena no tām personām, kura ir hronisko alkoholiķu lokā.

Dēls, kuru sirmgalvis vaino pāridarījumos, patiesībā pārvaldot pensiju, lai tēvs to nenotriektu grādīgajos. Atvase nodrošinot tēvu ar pārtiku un, tā teikt, satīra pēc daudzām šmucēm. Ogres novada galvenais kārtībsargs Uģis Ulmanis informē, ka konkrēto personu policija regulāri pieķerot un sodot par sabiedriskās kārtības traucēšanu, atrašanos alkohola reibumā publiskās vietās. Lai gan ubagošana Ogres novadā nav aizliegta, vīrietis to mēdzot darīt pārāk uzbāzīgā veidā, tāpēc pēc ziņojumiem policistiem nākas iejaukties. Pret policistiem persona mēdzot izrādīt agresiju.

Uģis Ulmanis
Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks

Ir tuvinieks, kurš spēj parūpēties par viņu. Viņš arī rūpējas. Tuvinieks pēdējos gados apmaksā sava radinieka izdarīto administratīvo pārkāpumu sodus. Tās summas ir ļoti lielas. Viņam jāsaka paldies, ka ir šāds radinieks. Tā patiesībā ir cīņa ar sekām. Tas, kādā situācijā šī persona ir nonākusi, ir sekas. Viņš savulaik ļoti labi darījis savu darbu. Viens dzīves un darba stresu iztur ilgāk, cits ātri noiet no ceļa.

Ulmanis teic, ka pašvaldības resursu ieguldīšana konkrētā vīrieša savaldīšanai un uzraudzībai lielā mērā esot kā cīņa ar vējdzirnavām. Ogres novada galvenais kārtībsargs uzskata, ka šādām personām būtu nepieciešama pastāvīga uzraudzība iestādēs, kurās var palīdzēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm