Saturs turpinās pēc reklāmas

“Ir notikusi loterija.” Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ainars ir trīs bērnu tēvs. Visi vēl ir nepilngadīgi. Līdz ar to iespējams izmantot dažādus daudzbērnu ģimenēm paredzētos atvieglojumus un atbalstu, tostarp arī atlaidi elektrības patēriņam. Tēvs gan ir izbrīnīts par oktobrī saņemto rēķinu.

2021. gada 26. novembrī 23:11
Ainars

Jā, nu, rēķinā ir mazais pārsteigums šoreiz. Es teiktu, ka izskatās pēc 21.gadsimta likstas, kur kaut kas nav īsti, kādi zobratiņi saķērušies starp, minēšu, starp sistēmanalītiķi, starp Ministru kabineta noteikumiem un programmētājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ainars runā par Ministru kabineta grozījumiem, kas stājās spēkā no 1.septembra. Paralēli arī pilnā apjomā sākusi darboties aizsargātā lietotāja datu informācijas sistēma jeb ALDIS. Un Ainaram, kuram ir vairāki līgumi ar elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju “Elektrum”, sistēma ALDIS pēc nejaušības principa izvēlējusies vienu no tiem, kam piemērot atlaidi, turklāt – nepareizo.

Ainars

Ir notikusi loterija. Un tas ir tas, kas mazliet pārsteidz, ka tas arī nekādā veidā nerisinās. Tomēr gribējās vērst uzmanību, ka īsti labi neizskatās, ka tiek iegriezts tāds laimes rats, kur nu trāpīs, tur būs labi.

Līdz šim Ainars pats pieteicis, kuram no līgumiem ar ”Elektrum” piemērot atlaidi. Balstoties uz iepriekšējo pieteikumu, daudzbērnu ģimenes tēvs paļāvies, ka jaunā sistēma un tās uzturētāji – Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) – ņems to vērā. Taču, tā nenotika.

“Šo pieteikumu visas sociālās grupas reiz ir izdarījušas, ir pieteikušās, un termins ir palicis. Cilvēki jau neskrien pēc MK noteikumiem un nemēģina uzminēt, ka gadījumā līdz ar noteikumiem, kas ir zaudējuši spēku, arī šis te pakalpojums, šis te pieteikums ir zaudējis spēku, lai gan tieši tāds pats ir stājies spēkā,” turpina Ainars.

AS ”Latvenergo” pārstāve Iveta Bidere norāda, ka pakalpojuma sniedzējs šobrīd saņemot informāciju tikai par summu, kas ir jāattiecina uz konkrētā klienta, konkrēto līgumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Līdz ar to Ainars uzsver, ka tagad atlaidi pēc nejaušības principa var pat piemērot īpašumam, kurā nemaz netiek patērēta elektrībā. Šāds scenārijs, protams, ir iespējams situācijās, kad konkrētai personai ir vairāki elektroenerģijas patēriņa līgumi.

BVKB pārstāvis Uldis Jansons mierina, ka atlaide nekur nepazūd, jo tā katrai kategorijai esot konstanta summa. Ja persona tomēr uzskata, ka atlaidi ir jāpiemēro konkrētam līgumam, to visātrāk un visērtāk varot izdarīt portālā “Latvija.lv”.

BVKB gan esot ņēmis vērā vairāku Aizsargāto lietotāju, tostarp arī Ainara, paustos iebildumus. Tiekot veikti jaunās sistēmas ALDIS uzlabojumi.

Plašāku informāciju par Aizsargātā lietotāja statusu, kurš un kādu atlaidi var saņemt, iespējams atrast BVKB mājas lapā ŠEIT.

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas