tv3.lv

Īstenojot sapni par māju upes krastā, ģimene sociālajā tīklā dalās, kā mājīgi iekārtot savu dzīvesvietu

25. janvārī 16:40

Madara kopā ar vīru jau sen sapņoja par pašiem savu ģimenes ligzdiņu, līdz nonāca pie īpašuma upes krastā. Ar stāstu, kā izdevās tikt pie savas mājas, cik daudz līdzekļu ieguldīja, viņa dalās sociālo tīklu platformā “Instagram”.

Madara atzīst, ka vīra kolēģi, kuriem sievas aktīvi seko līdzi viņas sociālajiem tīkliem, esot vaicājuši, kā uzcēluši māju. Tomēr sieviete nomierina, ka abi ar vīru nav nākuši no miljonāru ģimenēm, ja viņi var, tad visi varot!

Madara
blogere, “Instagram” konta @Our_way_our_place autore

Nav obligāti vienmēr jāpērk visdārgākās lietas, vajag saprast, kas visvairāk uzrunā. Turklāt nav jāsteidzas, var arī pagaidīt, īpaši tagad, kad būvniecībā cenas ir augstas.

Sieviete mājas sajūtu gūst, ja ir iespēja darboties pašai savām rokām. Lai gan, kā viņa pati saka, māksla neesot jaunās māmiņas stiprā puse, tas netraucējis dēlam uzburt gaumīgu istabu.

Covid-19 pandēmijas dēļ mājas ir ieņēmušas jaunu lomu cilvēka ikdienā, tā ir vieta, kur tiek pavadīta lielākā dienas daļa. Psihoterapeits vērtē, kā interjers var ietekmēt labsajūtu.

Artūrs Miksons
psihoterapeits

Esot ilgstoši mājās, var rasties konflikts starp ģimenes locekļiem. Cilvēki pievērš uzmanību detaļām, kuras, iespējams, iepriekš pat nebija pamanījuši. Jāatceras, ka māju sajūtu ne vienmēr rada fiziski objekti, dzīvesvietas lokācija, bet gan paša izjūta, kādas sajūtas pārņem dotajā mirklī, arī attiecības ar tuvajiem cilvēkiem daudz ko ietekmē.

Kivkucānu ģimenei nebija uzstādītas konkrētas vēlmes kādai būtu jāizskatās mājai. Vien tas, lai būtu viens stāvs, gaišas telpas, plaša virtuve un iespēja spēlēties ar apgaismojumu. Tai skaitā Madara vēlējās plašu pagalmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara
dalās savā pieredzē

Manuprāt, veidojot interjeru, svarīgi, lai tas būtu funkcionāls. Nedaudz gan esam dažos gadījumos aizšāvuši greizi, piemēram, sapratām, ka jaunais dīvāns nav sevišķi praktisks dzīvei ar mājdzīvniekiem. Savukārt pie virtuves tapšanas ieguldījāmies rūpīgāk, jo mīlam uzņemt viesus. Tā mums sanāca, kādu vēlējāmies.

Patīkamu mājas atmosfēru rada tīrība un kārtība, pārliecināta ir interjera dizainere Ieva Buka, tāpēc viņa atgādina par regulāru mājokļa uzkopšanu.

Ieva Buka
IKEA interjera dizainere

Iesaku mājokļa tīrīšanas darbus sadalīt vairākos mazākos, bet tos arī izdarīt. Piemēram, pirmdien atvēlēt laiku trauku mazgāšanai, savukārt otrdien izmazgāt grīdas. Tādā veidā tīrīšanas darbi neaizņems visu nedēļas nogali. Mēs arī iesakām padomāt par speciāliem organizatoriem, kuri palīdzēs ieviest kārtību plauktos un atvilktnēs.

Ģimene savās jaunajās mājās dzīvo tikai nepilnu mēnesi, tāpēc darāmā vēl ir daudz, Madarai šobrīd prioritāte tuvākajā laikā ir arī pagalma labiekārtošana.

Madara
gandarīta par paveikto

Mājas iekārtošana ir kā nebeidzams process, jo visu laiku ir jādomā, kā to veidot un pilnveidot savām vajadzībām. Man šķiet, ka nav vērts nopirkt foršu dzīvokli, bet ilgoties pēc mājas. Labāk tomēr pagaidīt, sapelnīt, padomāt, kā to var risināt, un iet uz augstāko mērķi.

Kā izskatās Madaras iekārtotā māja, skaties sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm