“Kā izmērcēti “Domestos”!” Bauskas baseina ūdens “noēdis'” peldtērpu krāsu, apgalvo ģimene

12. janvārī 19:10

Pēc ūdens priekiem Bauskas peldbaseinā pašas un ģimenes locekļu peldtērpiem “noēsta” krāsa, apgalvo rīdziniece Larisa. Viņa bažījas, vai hlors baseins ūdenī nav pārdozēts, un, ja tā, vai tas nekaitē veselībai.

Larisa ar vīru un meitu priecīgā svētku noskaņojumā apmeklēja Bauskas peldbaseinu 1. janvārī.

Larisa

Mēs brīnišķīgi pavadījām divas stundas, bet, esot baseinā, vīrs sūdzējās par kodīgu sajūtu acīs. Kad jau devāmies prom, viņš teica, ka pilnībā sabojātas peldbikses.

Larisa raidījumam uzrādīja vīra, savu un meitas peldtērpus. Tie visi izbalējuši.

Larisa

Kad atbraucām mājās un ņēmu ārā manu un meitas peldkostīmus, biju šokēta. Krāsa bija nogājusi pilnībā. Piemēram, meitas peldkostīms. Tas bija tumšas pudeles (zaļā) krāsā, tagad ir šāds [izbalējis]. It kā mēs būtu izmērcēti “Domestos”! Vēlāk es un vīrs ļoti kasījāmies. Man ar vēderu nebija labi. Mēs ļoti bieži apmeklējam baseinus, tai skaitā dodamies uz SPA Igaunijā. Kas šāds ir pirmoreiz!

Maksimālā pieļaujamā koncentrācija baseins ūdenī 1 mg/1 l ūdens, informēja Veselības inspekcijā (VI). VI gan nesteidza apgalvot, ka peldtērpu izbalēšana liecina par hlora pārdozēšanu.

Ilona Drišļuka
VI Sabiedrības veselības departamenta Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vadītāja

Reizi dienā viņiem [par baseinu atbildīgajiem] jāpārbauda, vai automātiskā dozēšana ir atbilstoši piemērota. Mēs nevaram pārliecināties par tekstilizstrādājumu kvalitāti. Mēs varam pārbaudīt baseina darbību; to, kā īpašnieks nodrošinājis paškontroli. Hlora satura uzraudzība peldbaseinā jāveic katru dienu, jāveic pieraksti par katru dienu. Mēs varam pārliecināties par veiktajiem ierakstiem. Proti, vai tie ir atbilstoši veikti.

Veselības inspekcijā norādīja, ka hlors lielākā koncentrācijā var kaitēt acu gļotādai, izraisot kairinājumu. Mati un āda var kļūt sausāka, tāpat var rasties gremošanas traucējumi. Ja gaisā ir liela hlora koncentrācija, var būt astmas lēkmes, norādīja Veselības inspekcijā. Tiesa, hlors normas robežās var izraisīt komplikācijas ādai, ja tā ir īpaši jutīga.

Piecu gadu laikā šādas sūdzības līdz šim nav saņemtas, norādīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS), kuras paspārnē ir peldbaseins, direktore Biruta Grantiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biruta Grantiņa
BJSS direktore

Ir noteikts automātisks hlora dozējums. Tas ļoti tiek kontrolēts. Problēmu nevar būt. Mēs nezinām, kāds bija peldkostīms, bet, piemēram, es pati esmu ļoti jutīga attiecībā uz hloru, bet man šeit [baseinā] nav bijušas problēmas.

Vairāk uzzini, noskatoties video.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm