“Iz prīkšu, drogojam!” Hokeja fani “gāž riņķī” kultūras namu Latgalē, Lendžu ciemā

Lai gan fanošanas epicentrs hokeja pavasarī ir Rīga, kvēli līdzjutēji pieskandina arī reģionus! “Bez Tabu” viesojās Rēzeknes novada nelielajā Lendžu ciemā, kur kultūras nama vadītājs Jānis Matvejenko pārtapis par vietējo fanu cilts virsaiti – kultūras iestādē pulcē apkaimes gados jaunos un vecākus līdzjutējus, kuri skaļi kliedz, rībina un līdz kaulam jūt līdzi Latvijas izlases hokejistiem.

Dienas laikā Lendžos ir ļoti grūti sastapt kādu kvēlu hokeja fanu. Nav laika, jāstrādā, mani tas neinteresē – šādas atbildes visbiežāk skan, kad dienvidū vietējiem vaicā, “vai skatāties hokeju?”. Lendžu ciems “eksplodē” gavilēs, sākoties spēlei, un lielākais “sprādziens” ir kultūras namā. Tur līdzjutējus uzņem namatēvs, vietējās kultūras un sabiedriskās dzīves kūrētājs Jānis Matvejenko. Kultūras nama vadītājs Matvejenko lepojas, ka šī iestāde ir mājas vairākiem pašdarbnieku, deju kolektīviem, kuri pārstāves Lendžu pagastu Dziesmu un deju svētkos.

Jānis Matvejenko
hokeja fanu cilts virsaitis Rēzeknes pusē

Šogad jaunieši izrādīja iniciatīvu, ka varētu sapulcēties foršā, kuplā skaitā un paskatīties “hoķi”. Padomājām – kāpēc gan ne? Baigi forša ideja! Mēs skatāmies, atbalstām, kā varam! Ceram, ka uzvarēs! Gaidām ciemos visus, kuri grib un var atbraukt ciemos!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz hokeja vakariem kultūras namā Lendžos ar saviem dzērienu un uzkodu groziņiem sanāk vairāki desmiti fanu. Skaļākai fanošanai noder īpašas bungas, ko ikdienā izmanto folkloras kolektīvs.

Vairāk par hokeja pavasari Lendžos sižetā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm