“Izlasē nespēlē “piķīša” dēļ, stāsts ir par lepnumu, Latviju!” Jēkaba Rēdliha ģimenes jestrais hokeja vakars

Latvijas hokeja izlase uzņem apgriezienus – 17. maijā uzvarēja norvēģus. Zīmīgi, ka šajā datumā norvēģi svin nacionālos svētkus – Neatkarības dienu. “Bez Tabu” komanda vēl pakavējās atmiņās par vēsturisko uzvaru pār čehu hokejistiem. Šo spēli raidījuma komanda skatījās kopā ar ilggadējā hokejista, kādreizējā Latvijas izlases aizsarga Jēkaba Rēdliha ģimeni.

Jēkabam un Ievai Rēdlihiem ir trīs bērni – Katrīna, Olafs un pavisam maziņais Karls. Viesmīlīgā dižģimene uzņēma “Bez Tabu” komandu savā kompānijā pirmdienas vakarā, lai kopā noskatītos Latvijas izlases spēli pret Čehiju. Tovakar bērniem bija lieli prieki – “Bez Tabu” līdzi paņemtie našķi “pazuda” mazo līdzjutēju mutēs. Jēkabs smaidot stāstīja, ka hokeja skatīšanās ģimenes lokā ir jautrs pasākums. “Te iet ņigu-ņagu. Vienam jānomaina pampers, šos [norāda uz lielākajiem bērniem] jānoliek gulēt ap plkst. 21.30. Pēc tam varu pieslēgties hokejam pavisam. Tā ir ikdiena, es dievinu savu ikdienu!” pauda Jēkabs.

Spēles laikā ar hokeja analītiķa gudrībām, komentējot epizodes, izcēlās dēls Olafs. Viņa replikām par maču nespēja iebilst pat tētis, ilggadējais hokejists.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēkabs Rēdlihs stāstīja, ka cenšas pēc iespējas retāk būt “dīvāna eksperts” – nebārstās ar pārmetumiem, ja mūsu izlases hokejistiem kas neizdodas.

Jēkabs Rēdlihs

Biju uz spēli pret Kanādu. Jutu līdzi. Es zinu hokejistu emocijas. Zinu, kā ir, kad sanāk spēle un kad nesanāk. Jāsaprot, ka viņi atdod sevi visu uz ledus, lai mūs, visus fanus, tai skaitā “dīvāna ekspertus”, iepriecinātu. Es tikai labas domas sūtu, ja arī kaut kas nesanāk. Es zinu, ka tik daudz kas nesanāk, bet ļoti reti cenšos teikt ko negatīvu, jo tas galīgi nav vienkārši, kā izskatās.

Jēkaba sieva Ieva norādīja, ka viņai “besī slikts hokejs”. “Man nepatīk “bezzobains” hokejs bez kontakta, kad atmetas, neskrien atpakaļ. Tāds “bēēē” hokejs. Tad man “korķus sit ārā”!” stāstīja Ieva.

Arī Jēkabam ir svarīgi, lai aroda brāļi spēlē ar pilnu atdevi, sirdi un dvēseli – tad viņi ir pelnījuši “paldies”, pat ja spēles rezultāts nav iepriecinošs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēkabs Rēdlihs

Izlasē nespēlē naudas dēļ. Tas ir stāsts par lepnumu, Latviju, par draugiem. Dzen uz priekšu fani, ģimenes arī, visi! Tas viss maina “maindsetu” jeb paurīti. Tā nav spēlēšana par “piķīti”, bet gan par ko vairāk. Tāpēc daudzi mauc ar traumām, jo grib.

Ieva Zvaigzne-Rēdliha ir lepna, ka vīrs spēlējis izlasē, ko tauta mīl.

Ieva Zvaigzne-Rēdliha

Visi fani kliedz, dzied! Dzied tā, ka birst asaras. Tās ir baigās emocijas, lepnums, ko nekur citur nevar sajust!

Jēkabs skaidroja, ka pat pie vissparīgākās pašatdeves sprunguli spieķos var ielikt mandrāža un citi faktori. Hokejisti arī ir cilvēki, piemēram, ar likstām privātajā dzīvē, “dīvāna ekspertiem” atgādināja ilggadējais hokejists. “Mūsu fani dod dzinuli. Klišejiski, bet tas ir sestais spēlētājs. Jā, var būt mandrāža, un atbildības sajūta var traucēt. Ja neiet spēle, apkārt auro, tad sāc prātot – bāc, tagad visi skatās, kā man neiet! Tā viegli var sačakarēties,” – tā Jēkabs Rēdlihs.

Bijušais profesionālais hokejists pēc sportista karjeras nu trenē jaunos hokejistus hokeja skolā “Kurbads”. Tāpat viņš ir dzīves “koučs” – speciālists, kurš palīdz cilvēkiem atgūt ticību saviem spēkiem un sasniegt mērķus. Iedziļinājies cilvēka psiholoģijā, nu vēl vairāk saprot, ka lielāks bieds mērķu sasniegšanā ir slikts mentālais stāvoklis, nevis fiziskā kondīcija. To var attiecināt arī uz hokeju.

Jēkabs Rēdlihs

Domāju, ka tagad mēs [Latvijas hokejisti – red.] esam lielu soli spēruši šajā sakarā. Piemēram, pret čehiem ejam, maucam, ir tā pārliecība!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visu Latvijas izlases fanu, tai skaitā Rēdlihu ģimenes, labās domas spārnoja mūsu hokejistus vēsturiskajā uzvarā pār čehiem.

Vairāk par hokeja vakaru Rēdlihu mājās sižetā.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm