"Iztērēta tāda nauda!" Rīdzinieks neizpratnē par "pleķaino" cirka fasādi

Vēl nupat ieguldīti ievērojami līdzekļi Rīgas cirkā, taču kāds garāmgājējs pamanījis jau pirmās nebūšanas ēkas fasādē.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka Roberta teiktais atbilst patiesībai un uz ēkas fasādes tiešām redzami dažāda izmēra plankumi. “Vai varētu noskaidrot, kas notiek ar cirka fasādi? It kā tādi līdzekļi ieguldīti,” raidījumam raksta garāmgājējs.

Cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers uzsver, ka būvdarbi nebūt nav noslēgušies. Fasāde vēl tikai gaida savu atdzimšanu. Arhitekts Uldis Lukševics atklāj, ka fasādes pleķošanās pat ir laba zīme – šobrīd vēsturisko fasādi atbrīvo no mitruma.

Uldis Lukševics
arhitektu biroja “NRJA” pārstāvis

Šobrīd vēsturiskā fasāde tiek atveseļota. Par to nevajag uztraukties, fasāde kļūst veselāka. Apmetums ļauj mitrumam, sāļiem nākt uz āru. Kad lielais daudzums būs iznācis ārā, fasāde būs tādā stāvoklī, lai mēs varētu to nobeigt. Galvenais sliktums būs izvilcies ārā. Fasādes atjaunošana ir tikai pusceļš.

Šobrīd ir plāns fasādi atjaunot 1888. gadā iecerētā izskatā – ar vēsturiskiem logiem, durvīm. Vēsturiska bagātība atklājusies arī iekštelpās, kur zem kārtu kārtām uzieti vēsturiski dēļi.

Mārtiņš Ķibers
Cirka radošais direktors

Šie dēļi ir no 1888. gada. Zīmējums ir no pagājušā gadsimta 20. gadiem. Tas ir atradums, ko uzgājām restaurācijas procesā. Mēs tos uzmanīgi noņēmām nost, lai pēc tam pieliktu atpakaļ. Mums līdzekļi bija paredzēti energoefektivitātes uzlabošanai, bet sanāca interjeru uzlabot.

Darbi pie cirka atjaunošanas turpināsies vēl vairākus gadus.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm