tv3.lv

“Ja noķertu, sadotu pa seju!” Balvu “spoks” huligāns notverts? Iedzīvotāji ziņo par jauniem nedarbiem

Biedē gājējus, izlec uz brauktuves priekšā automašīnām, pārsteidzot šoferus un izraisot bīstamas situācijas satiksmē – par šādiem un citiem Balvu “spoka” nedarbiem “Bez Tabu” stāstīja oktobra vidū. Balvu novada pašvaldības policisti pat ārpus darba laika uzņēmās misiju “nomedīt” spoku līdz zīmīgai dienai – Halovīnam. Visu svēto nakts priekšvakarā “Bez Tabu” atkārtoti ziņo no Balviem, kādus nedarbus spoks vēl sastrādājis, vai beidzot nebēdnis noķerts.

2020. gada 30. oktobrī 19:10

Oktobra vidū “Bez Tabu” uzklausīja balvēnieša pieredzes stāstu par sastapšanos ar Balvu “spoku”. Viņš arī stāstīja par citiem gadījumiem, kad spoka tēlā iejutusies persona biedēja gājējus un šoferus. Tolaik Balvu novada pašvaldības policijas priekšniece Rita Kravale arī pauda satraukumu par “spoka” izdarībām un kopā ar kolēģiem apņēmās notvert negantnieku par katru cenu. Vietējie turēja aizdomās jauniešus, kuri vācās baros, izsūtot vienu domubiedru tuvāk ielai, tērpušos kā spoku. Kāds iedzīvotājs pieļāva, ka ar šādām sodāmām izdarībām pusaudži izrādās sociālajos tīklos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viesojoties Balvos atkārtoti Halovīna priekšvakarā Balvu galvenā kārtībsardze Kravale informēja, ka “spoks” nav notverts, bet tas esot rimies.

Rita Kravale
Balvu novada pašvaldības policijas priekšniece

Turpinām meklējumus pastāvīgi, diemžēl neveiksmīgi. Spoks vairs nav redzēts, bet mēs nezaudējam modrību, joprojām ceram viņu notvert. Lai mūsu metodes paliek kā noslēpums. Mēs strādājam. Šīs izdarības nav atbalstāmas, turklāt, ja cilvēki baidās iziet ielās, bet mēs strādājam. Cilvēki var justies droši.

“Bez Tabu” Balvos nejauši sastapa iedzīvotāju Aivaru, kurš gan pauda, ka, pretēji policistiem arī pēc tam, kad žurnālisti par “spoku” ziņoja pirmoreiz, esot redzējis nebēdni.

Aivars
Balvu iedzīvotājs

Uz Brīvības ielas pie veikala “Labais” “lakstīja” virsū. Lēca uz “kapotiem”, tāds ar palagu apsedzies. Pazīt, kas tas tāds, nevarēja. Braucot ar velosipēdu redzēju. Arī maniem draugiem lēca virsū uz mašīnas. Mēģināja viņu noķert, bet nevarēja noķert. Jaunieši ātri aizskrēja prom. Pēdējoreiz bija manīti pirms piecām, sešām dienām. Ja es viņus noķertu, iedotu pa seju un izsauktu policiju!

“Bez Tabu” uzrunāja Arti Velšu, bijušo Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieku, ģenerāli, kurš pēc 26 gadus ilgā dienesta likumsargu rindās turpina apmācīt jaunos topošos policistus VP koledžā. Viņš uzsvēra, ka gados jaunākas personas īpaši izceļas likumpārkāpēju vidū – neapzinās savas rīcības sekos, ko varētu attiecināt arī uz “spokošanos” Balvos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artis Velšs
bijušais VP priekšnieka vietnieks, ģenerālis, VP koledžas docents

Pārkāpt likumu mudina arī azarts, adrenalīns, vēlme izjust asas izjūtas, arī adrenalīns, ko gūst, kad policija meklē. Pētījumi apstiprina, ka 95 procenti nepilngadīgo, kuri veic pārkāpumus, vispār neapzinās, ka veic pārkāpumu, noziegumu. Viņiem nav saprašanas par šo darbību. Viņi neprognozē seku iestāšanos, kā tas, iespējams, ir šajā gadījumā, izskrienot uz ielas, biedējot cilvēkus. Viņi neprognozē, ka var notikt ceļu satiksmes negadījums. Tikai divi procenti nepilngadīgo domā par to, ka tā ir sodāma, bīstama darbība.

Tāpat pētījumos pierādījies, ka jauniešus, jo īpaši nepilngadīgas personas, uz pārkāpumiem skubina bara instinkts, vēlme pašapliecināties, norādīja Velšs.

Velšs arī uzsvēra, ka agri vai vēlu likumpārkāpēji tiek notverti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm