Saturs turpinās pēc reklāmas

“Jākrāso dzīvas vistas?!” Skolēnu vecākus pārsteidz un mulsina 3. klases uzdevums

Lai arī šis mācību gads skolām ir pat vēl neparastāks par iepriekšējo, no mācīšanās un, protams, arī no dažādiem kontroldarbiem, pārbaudījumiem neaizbēgsi, pat ja mācies attālināti. Tomēr tieši viens no uzdevumiem 3. klases skolēniem matemātikā sacēlis patiešām lielu viedokļu vētru.

2021. gada 18. martā 19:26
Līva
3. klases skolnieces mamma

Pēc šodienas diagnosticējošā darba matemātikā 3. klasei man kā vecākam radās jautājums, – kurš ir atbildīgs par diagnosticējošā darba saturu? Drausmas, nevis darbs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Līva arī nosūta fotogrāfiju, kurā redzams pieminētais uzdevums – Marija vēlas nokrāsot vistu galvas, spārnus un astes trijās dažādās krāsās: brūnā, baltā un zilā. Vienas vistas galvu uzdevumā pieminētā Marija nokrāsoja brūnā krāsā, spārnus – baltā krāsā, bet asti – zilā krāsā. Skolēnam tagad jāsniedz atbilde, cik vēl vistu Marija var nokrāsot tā, lai visas vistas būtu nokrāsotas dažādi? Un iegūtais rezultāts arī vēl jāpamato.

Šo uzdevumu ievietojām arī “Bez Tabu” “Facebook” lapā, lūdzot skatītāju viedokli, vai šis pārbaudījums ir vai tomēr nav mulsinošs.

Daži no aptuveni 200 komentāriem

“Pēc uzdevuma teksta var saprast, ka Marijai jānokrāso dzīva vista,kas ir cietsirdīgi, neētiski un nepedagoģiski. Monstrīgs uzdevumiņš.”

“Ņemot tieši no teksta, un atkarībā, cik Marijai ir gadu! Tad vai nu viņai pašai, vai vecākiem draud tiesu darbi par cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvniekiem. Ja nu Marija tiešām izlems turpināt ar iecerēto!”

“Meitai bij šis uzdevums, apmulsa, protams, bet koncentrējas uz uzdevumu attēlu gan varēja grafisku izmantot, nevis šo.”

“Pat ļoti musinošs!! Viegli iztēloties, kā skolēni ”Rimčika” bērnu stendā atver guašas krāsu iepakojumus, dodas uz gaļas nodaļu krāsot žāvētās vistas un izmisīgi meklē to galvas.”

“Neko mulsinošu šeit nesaskatu. Ja bilde būtu no krāsojamās grāmatas būtu, protams, labāk. Uzdevums uz loģiku, lai veicinātu bērnus domāt, ko liela daļa dara nelabprāt diemžēl.”

“Kādēļ jākrāso vistas? Viņas jau vēl jānoķer, lai nokrāsotu.”

Psihologs Emunds Vanags, kurš specializējas bērnu, pusaudžu konsultēšanā, pētījumos klīniskās, kognitīvās psiholoģijas sfērā, norāda, ka izglītības satura veidotājiem vajadzētu izvairīties no tamlīdzīga rakstura uzdevumiem, kas rada mulsumu sabiedrībā.

Pārbaudījumus un uzdevumus skolēniem sagatavo Valsts izglītības satura centrs, kas daļēji atzīst, ka uzdevums par vistu krāsošanu tomēr ir nekorekts. Pirmkārt, uzdevumā pievienotajai bildei esot vajadzējis būt krāsainai, otrkārt, vajadzēja izvairīties no vārda “nokrāsot” lietojuma, tā vietā izvēloties “izkrāsot”.

Vai konkrētais uzdevums matemātikā 3.klasei ir mulsinošs? Saistītais raksts

Paldies par balsojumu!

Rezultāti:
67%

7%

Grūti spriest

26%

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas