Jauns sauklis, ziedu nolikšana pie Čehijas vēstniecības, atbalsta plecs vēstniecei: Latvijas izlase un fani uzņem apgriezienus

Iespējams, daudzi nezina, bet pirms pasaules čempionāta (PČ) hokeja fanu saukļu klāstam pievienojušies jauni spēka vārdi: Celies, cīnies, Latvija! Šo saukli pirms PČ kā labāko konkursā izraudzījās žūrija. Šis un citi uzmundrinājuma vārdi palīdzējuši Latvijas valstsvienībai pirmo reizi uzvarēt Čehijas izlasi. Pēc vēsturiskās uzvaras “Bez Tabu” žurnālists kopā ar citiem faniem nolika ziedus pie Čehijas vēstniecības Latvijā un tikās ar spēlē zaudējušās valsts vēstnieci.

Gatavojoties PČ, čempionāta oficiālais partneris “Maxima Latvija” aicināja ikvienu hokeja fanu vai fanu kopas radīt unikālu atbalsta saukli vai ritmu. Desmit no kopā vairāk nekā 50 iesūtītajiem ritmiem tika finālā, kurā izraudzījās vislabākos spēka vārdus. Par uzvarētāju tika izvēlēts sauklis “Celies, cīnies, Latvija!”.

Sarunās ar Latvijas hokeja izlases līdzjutējiem fani uzkaitīja vairākus populārus hokeja saukļus, piemēram, “Cerība bij’ jūsu, uzvara mūsu!”, “Sarauj, Latvija!” un citus. “Celies, cīnies, Latvija!”, ko cenšas iedzīvināt, pagaidām nav guvis popularitāti, bet, kā norādīja vairāki līdzjutēji, tam ir potenciāls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saukļa izraudzīšanās žūrijā bija vairākas sabiedrībā zināmas personas, tostarp grupas “Citi Zēni” dalībnieks Jānis Pētersons. Viņš atklāja, ka konkrētie spēka vārdi guva vienprātīgu žurijas atbalstu.

Jānis Pētersons
izraudzījies hokeja spēka vārdus

Izdomāt hokeja saukli ir super izaicinājums! Tā nevar būt dziesma. Tam jābūt kam tādam, ko jebkādā stāvoklī un situācijā var izkliegt. Jābūt ļoti īsam un konkrētam. Sauklis “Celies, cīnies, Latvija!”, manuprāt, ir super! Katrreiz, kad izlasei nesanāk, tie ir uzmundrinājuma vārdi. Šis sauklis iemieso visu svarīgāko, ir īss un konkrēts. Sportā nepieciešami spēka vārdi. Šie vārdi varētu motivēt spēlēt labāk un censties vairāk.

Pēc tam, kad pirmdienas vēlā vakarā Latvijas hokejisti pirmo reizi uzvarēja Čehijas valstsvienību, daudzi mūsu izlases fani turpināja ziedu nolikšanas tradīciju pie vēstniecības, šoreiz – Čehijas Republikas. Sanākušos līdzjutējus draudzīgi uzņēma vēstniece Jana Hinkova, kura pauda gandarījumu par lielisko spēli un labprāt nobildējās ar faniem.

Vairāk uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm