tv3.lv

Jo lēnāk ēdīsi, jo mazāks būs aptaukošanās risks

Jo lēnāk ēdīsim un izbaudīsim maltīti, jo mazāka iespējamība, ka gribēsim papildporciju, jo būs radusies sāta sajūta, ēdot vēl pirmo porciju, tā lēš divu dēlu mamma, blogere Laura Grēviņa.

2019. gada 14. oktobrī 20:00

Dīdžeja Toma Grēviņa un blogeres Lauras Grēviņas ģimenē maltītes gatavo no veselīgiem un bioloģiskiem produktiem, kurus ierasts turēt pieejama vietā, savukārt, našķi ir paslēpti, lai kārdinājums nav acu priekšā ne pašiem, ne puikām, un ietur maltītes nesteidzoties, izbaudot ēdienu. Iesaka plānot ēdienkartes, iesaistot bērnus. Ja bērnam ir saspringts režīms, pēc mācībām apmeklē sporta pulciņus utt., tad vēlams ņemt līdzi veselīgas uzkodas, kas jau iepriekš pagatavotas, lai nav jāsteidz uz ātro uzkodu vietām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Masu mediji vēsta, ka Anglijā plāno aizliegt ēst sabiedriskajā transportā. Tas tālab, lai mazinātu aptaukošanos, jo, braucot sabiedriskajā transportā, bieži tiek ēsti neveselīgie našķi, kas veicina lieko svaru.

Liekā svara problēma gan nav tikai Anglijas rūpe vien. Arī Latvijā cīnāmies šo problēmu, un īpaši satrauc fakts, ka tā skar mūsu bērnus. Lai cīnītos ar aptaukošanos, svarīgi ne tikai izvēlēties veselīgu pārtiku un būs pašiem paraugs saviem bērniem, bet ne mazāk nozīmīgs ir maltītes process.

Padomus maltītes nesteidzīgas ieturēšanā sniedz arī diētas ārste Lolita Neimane un dietologs Zigurds Zariņš. Padomju gados audzināja bērnus ēst ātri, starpbrīži bija īsi, tāpēc vajadzēja ātri apēst pusdienas.  Par laimi, šodien šī prakse izsīkstot, tagad tiekot mācīts, ka ēdiens ir jāizbauda. Tā izsenis to darījuši  Rietumeiropas valstīs un karaļa galmos. Diētas ārsti piekrīt, ka sāta sajūta iestājas vien pēc kāda laika, kad esam uzsākuši maltīti. Ja ēdam steigā, tad var gadīties, ka tiek apēsts pārāk daudz, vēl līdz iestājas sāta sajūta. Ja ēdam lēnām, tad tiešam esot mazāka iespējamība, ka kārosies pēc papildporcijas. Ātri rijot kumosus, arī nepaspējam produktus sakošļāt, bet tas ir ļoti svarīgs process.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm