tv3.lv

Jo tuvāk Brakiem, jo vairāk ar Blaumani saistītu vietvārdu

Latviešu dižgars Rūdolfs Blaumanis savu zināmākos darbus sarakstīja mājās ar nosaukumu Braki. Mūsdienās šo nosaukumu izmanto arī apkārtējie ciemati.

2016. gada 23. jūnijā 20:20

Nieka 17 kilometrus no Blaumaņa mājās atrodas pieturvieta ar nosaukumu Skroderi.

Blaumaņa darbs Indrāni tiek uzskatīts par psiholoģiskā reālisma paraugu latviešu literatūrā. Jo tuvāk Blaumaņa dzimtas mājās, jo aizvien vairāk ir māju, kurām dots šāds nosaukums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču kā izskatās pašos Brakos, devās noskaidrot Artūrs Špaks.

“Reiz, kad Blaumanis rakstīja Skroderdienas, viņš iztēlojās, ka šeit ieradās skroderi, šeit atbrauca žīdi ar savu preci, lai tirgotos. Braki ir īstā vieta, Skroderdienu sākums. Sila mači gan ir saistīti ar Druvienas pusi. Daudzi tēli ir saistīti ar Brakiem un kaimiņu mājām,” stāsta Braku muzeja vadītāja Zinta Saulīte.

Blaumaņa ģimene Brakos sāka saimniekot 1868. gadā, kad topošais dramaturgs bija tikai piecus gadus vecs. Vecāku mājās Blaumanis uzrakstīja lielu daļu no saviem darbiem.

“Skroderdienas Silmačos – tas ir Blaumaņa zelta darbs, kuru zina muzeja apmeklētāji. Manuprāt, Blaumanim arī pietiktu uzrakstīt tikai Skroderdienas Silmačos, ka viņš jau būtu populārs un sev mūžības vārdus ierakstījis Latvijas vēsturē,” norāda Braku muzeja vadītāja.

Foto

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm