tv3.lv

Kā pašizolācijas laikā dārzā rosīties ar prieku un radoši?

Šajā pavasarī īpaši sarosījušies tie, kam ir mazdārziņi, un sparīgi gatavojas dārza darbiem gan tie, kas šogad būs iesācēji, gan tie, kam jau ir liela pieredze dārzkopībā.

2020. gada 14. aprīlī 20:05

Mārīte Gailīte ir pieredzes bagāta agronome un ar dārzkopību nodarbojas jau kopš bērnības, arī mamma bijusi agronome. Dārza darbus pārzina visos sīkumos. Norāda, ka tagad esot īstais laiks sīksīpoliņu stādīšanai. Tos var stādīt gan siltumnīcā, gan arī laukā, tāpat kā sēt spinātus, burkānus, redīsus. Iesaka, kā veidot zemeņu dobes, lai nav jānopūlas ar ravēšanu, jo nezāles neaug. Agronomei ir arī padoms, kā veidot renes un augsni siltumnīcās, lai nebūtu jānopūlas ar siltumnīcas zemes maiņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī dziedātāja Olga Rajceka šogad nodarbosies ar zemes darbiem. Audzēšot dažādus garšaugus, tomātus, gurķus un redīsus, kuri dziedātājai ļoti garšo. Galvenā saimniece gan esot Olgas vīramāte, kura katru gadu ir tā, kura nosaka, ko audzēs un sēs.

Olga ar ģimeni šogad stāda eglītes un akcentē, ka skuju uzlējums lieti noder imunitātes stiprināšanai. Egļu stādīšana pie mājas gar ceļa malu jau ir tradīcija, un tās jau iestādījuši vairāki Olgas ģimenes draugi, mūziķi.

Veselības uzlabošanai lieti noder ne tikai skuju koki, bet arī bērzs. Arī šajā pavasarī tecina un dzer bērzu sulas katru dienu. Bērza lapu slotiņas Olgas ģimene izmanto katru piektdienu, ejot pirtī. Dārza dīķī ne tikai peldas, bet arī audzē drauga uzdāvinātās zivis.

Agronome Mārīte Gailīte akcentē, – galvenais nepārstrādāties un atlicināt laiku dārza labumu un puķu baudīšanai. Būtiski, ka dārza darbus veicam ar prieku. Tad būs gan pozitīvās emocijas, gan fiziskās aktivitātes, gan tik svarīgais svaigais gaiss un līdz ar to arī veselība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm