Kā tas var būt? Valkā alkoholiskie dzērieni maksā ievērojami mazāk nekā Rīgā!

Latvijas robežpilsētu Valku pārņem igauņi un somi, kuri mūsu valstī ierodas lētāka alkohola meklējumos.

2017. gada 25. februārī 15:20

Valkas iedzīvotāji ziemeļvalstu kaimiņus jau iesaukuši par alkohola tūristiem, kuri savā valstī atgriežas ar bagātīgu grādīgo dzērienu bagāžu. Tas saistīts ar alkohola akcīzes nodokļa paaugstināšanu Igaunijā, kā rezultātā apbeibinošās dziras tiek meklētas Latvijā, kur cenas ir krietni pievilcīgākas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu nolemj izpētīt, vai Valkas alkohola lielveikalā netiek paaugstinātas cenas, ko, iespējams, ziemeļu kaimiņi nepamanītu, taču vietējie iedzīvotāji noteikti ievērotu. Salīdzinot alkohola cenas kādā Valkas alkohola tirgotavā un grādīgo dzērienu lieltirgotavā Rīgā, rezultāts ir pārsteidzošs.

Izvēloties identiskus dzērienus, atklājās, ka rīdzinieki krietni pārmaksā, salīdzinot ar pircējiem Valkā. Alus Valkā ir par 10 centiem lētāks nekā Rīgā, turpretī dzirkstošā vīna cenu starpība sasniedz pat 1,80 eiro. Protams, Valkā par grādīgajiem burbuļiem jāmaksā mazāk nekā Rīgā.

Aplūkojot kāda stiprā dzēriena cenas, nākas saķert galvu. Viskijs, kas litra iepakojumā Valkā maksā 23,99 eiro, rīdziniekiem nopērkams par 30,99 eiro. Rodas jautājums, kā vienai un tai pašai precei var būt tiek milzīga cenas atšķirība?

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm