tv3.lv

“Kāds tad ir tas atbalsts?” Ikšķiliete neizpratnē par valsts piešķirto kompensāciju par gāzi

Ikšķilietes Ilzes mājsaimniecība ir viena no tām, kas beidzamajā apkures sezonā piedzīvoja aukstu dušu – gāzes cenas teju vai uzlēca debesīs, dramatiski palielinot arī rēķinus.

Enerģētikas krīzes dēļ valdība lēma par kompensāciju piemērošanu no janvāra līdz aprīļa beigām tiem iedzīvotājiem, kuru dabasgāzes gada patēriņš virs 250 kubikmetriem.

Ilze

Sazinājos, uzrakstīju jautājumu “Latvijas gāzei”, vai manā gadījumā arī tiek piešķirts šis atbalsts. Viņi atbildēja, ka, jā, ir piešķirts. Un šobrīd saņēmu pārskatu par iepriekšējo gadu. Un pārskatā es neredzu, kur tad ir tā daļa. Tad rodas tāds jautājums, kur tas atbalsts parādās.

Saņemtajā dokumentā Ilze saskata pamatīgu skaitļu rēbusu un dažādas summas, taču konkrētus ciparus, cik tad plati valsts pavērusi maciņu ikšķilietes gadījumā, pat ar lupu neatrast. Kopumā gada pirmajos mēnešos Latvijā kompensētas patiesi iespaidīgas summas. “Izlietotais atbalsts dabasgāzes, ko izmanto siltumam, daļēju izmaksu segšanai mājsaimniecību lietotājiem sasniedza 26 miljonus eiro, siltumā mājsaimniecībām – 8,7 miljoni eiro,” skaidro Ekonomikas ministrija.

Ilze uzskata, ka jautājums, kur pārskatos ir uzskatāmi redzams valsts piešķirtais atbalsts, varētu rasties ne vienam vien iedzīvotājam Latvijā. “Nav konkrēti minēta summa, kāda ir piešķirta. Ir tikai tā publiski pieejamā informācija, ka šis atbalsts ir pieejams, ka ir piešķirts cilvēkiem.”

”Latvijas gāze” Mājsaimniecību departamenta vadītājas vietniece Sintija Aire gan uzsver, ka klientiem maijā esot nosūtīts pārrēķins, kurā tad arī atrodama informācija, kāds atbalsts piešķirts. Tiesa gan, klientiem jāiedziļinoties pārskata datos, proti, jāatrod konkrētie dati un pašrocīgi jāveic matemātiskas darbības, tādējādi arī tiekot pie piešķirtā atbalsta summas…

Ilze gan uzskata, ka šādas matemātiskās darbības un dziļāka datu analīze klientiem nebūtu jāveic.

Gāzes piegādātājs apliecina, ka Ilze nebūt nav vienīgais klients, kas vērsies uzņēmumā, lūdzot sniegt saprotamākus datus. Uzņēmuma pārstāve sola līdz jūnija beigām klientiem nosūtīt jaunākos pārrēķinus ar pielikumu, kurā būs norādīts saņemtais atbalsts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par nākamo apkures sezonu, kurā arī, visticamāk, būs nepieciešams valsts atbalsts, līdz 14. jūnijam Ministru prezidents Krišjānis Kariņš gaidīja priekšlikumus no padotajiem, kā vislabāk izveidot sistēmu mērķētu pabalstu izmaksai. Piemēram, Labklājības ministrija jau piedāvājusi nākamajā apkures sezonā kompensēt pusi energocenu pieauguma. Tagad valdībā lems, kā tieši tad valsts palīdzēs Latvijas iedzīvotājiem.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm