Saturs turpinās pēc reklāmas

“Kafija ar “jumtiņu”?” Daugavpilietis ziņo par alkohola lietošanu skolā

Daļai daugavpiliešu, kuri mitinās daudzstāvu namā Miera ielā, no dzīvokļu logiem paveras skats uz ne mazāk iespaidīgu būvi – Daugavpils Tirdzniecības profesionālo vidusskolu. Un viens no nama iemītniekiem skolas logos pamana ko pavisam aizdomīgu.

2021. gada 9. martā 10:01

“Bez Tabu” skatītāja uzņemtajās fotogrāfijās redzamas sadzīviska rakstura ainas, proti, divas personas malko dzērienus, turklāt rodas aizdomas, ka to sastāvā ir alkohols. Acīgais kaimiņš vēl norāda, ka šis nebūt neesot unikāls gadījums, tomēr iepriekšējās reizēs skolas personāls esot aizvēris žalūzijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Ielā sastaptiem iedzīvotājiem parādām daugavpilieša fotogrāfijas, un lielākā daļa ar grūtībā saskata, ka viena no sievietēm rokās tur pudeli, kas līdzinās traukam, kurā, iespējams, ir alkohols. Tiesa gan, visi kā viens nosoda skolas personāla rīcību.

Kaimiņu nama iedzīvotāja piektdienā ap pulksten sešiem vakarā uzņemtās fotogrāfijas parādām arī skolas direktoram.

Jurijs Kuklis
Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas direktors

Interesanti, ka lej viņi nevis glāzītēs, bet gan kafijas krūzītēs.

Bez Tabu: Tā saucamā kafija ar jumtiņu varbūt?

Vissarežģītākais šajā pasaulē ir puspatiesība, jo mēs nevaram to apstrīdēt, mēs nevaram to arī apstiprināt.

Ņemot vērā, ka raidījuma redakcijai iesūtītie Daugavpils iedzīvotāja vizuālie pierādījumi ir samērā neskaidri, vainot izglītības iestādes personālu alkohola lietošanā darba vietā varētu būt pat pārsteidzīgi. Pieņemot to, ka šajā pudelē patiešām ir alkoholu saturošs šķidrums, Kuklis uzsver, ka alkoholu skolā lietot ir aizliegts – kā skolas administratīvajam personālam un mācībspēkam, tā arī pašiem izglītojamajiem.

Jānis Dukšinskis
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks

Mums tādas informācijas nav. Pirmo reizi dzirdam. Kaut arī šī iestāde ir valsts iestāde. Tā nav pašvaldības tiešajā pārraudzībā. Grūti pateikt, vai tā informācija ir objektīva, vai tas ir tikai kaut kāds kvass, vai vēl kaut kā. Jebkurā gadījumā mēs nosodām tādas darbības, jā.

Nākamajā dienā pēc viesošanās Daugavpilī izglītības iestādes vadītājs paziņo, ka pēc pārrunām ar personālu izdevies noskaidrot, kas tad liktenīgajā vakarā bijis skolas darbinieces rokā. Fotogrāfijās redzamā pudele esot gluži vienkāršs sīrups, ko var pieliet klāt kafijai. Skolas direktors novērtē iedzīvotāja modrību sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, aicinot nākamreiz par redzēto tomēr ziņot pilsētas pašvaldības policijai.

Ja bilde jeb pierādījumi būtu krietni kvalitatīvāki, tad vairs nebūtu vietas spekulācijām vai, kā sacīja skolas direktors, puspatiesībai. Arī “Bez Tabu” puspatiesības apstākļos nevienu apsūdzēt negrasās, un šis ir kārtējais pierādījums sabiedrības modrībai un atgādinājums pašu atbildīgai rīcībai.

“Bez Tabu” vērsās arī Izglītības kvalitātes valsts dienestā, lai noskaidrotu uzraugošās iestādes komentāru gan par šo, gan arī par līdzīgām iespējamajām situācijām skolās.

Dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts norāda, ka skolotājs tomēr esot piemērs citiem. Un noteikumi attiecas arī uz skolas administratīvo personālu. Turklāt vēl jau ir arī Darba likums, kurā ir punkts, kas skar alkohola lietošanu darbavietā. Turklāt, vēl arī strādājot attālinātā režīmā, skolotāji tomēr atrodas darbā un šādām vaļībām darba laikā nav vietas.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta komentārs:

Oļegs Visockis
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas