tv3.lv

Kalendāri, kas samulsina pat to izdevējus – pretrunīga informācija, kas tevi var ietekmēt rudenī

Bez Tabu skatītāja pamanījusi, ka dažādos dārza kalendāros publicēta atšķirīga, pat pretrunīga informācija.

2017. gada 26. martā 9:29

Ieva raksta, ka jau par tradīciju kļuvusi dārzkopja kalendāru dāvināšana mammai, taču nu šie kalendāri likuši izbrīnā ieplest acis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mana mamma ir kaislīga dārzkope. Kā ikgadējo Ziemassvētku dāvanu pērku viņai dārzkopja kalendārus. Tā kā nezinu, kurš viņai patīk labāk, iegādājos divus. Abas avīzes ir tik atšķirīgas, ka nesakrīt pat viena diena – kur vienā puķu un lapu diena, tur otram sakņu diena. Kam lai tic? Bez maz vai dārzs uz pusēm jādala…”

Bez Tabu pārliecinās, ka skatītājas pieminētajos kalendāros tiešām atrodas vairākas nesakritības. Atrodamas dienas, kur vienā kalendārā minēts, ka ir nelabvēlīga diena dārzu darbiem, tur otrā rakstīts, ka jāķeras pie sakņu augu sēšanas.

Viens no kalendāriem veidots Latvijā, turpretī otrs Igaunijā.

Inga Kroiča
“Kuma” tirdzniecības vadītāja

Mūsu kalendāra zodiaka zīmju mēness kustību aprēķinājis Tartu observatorijas pētnieks. Igaunija ar Latviju ir vienā laika zonā, tādēļ kalendārs derīgs arī Latvijai. Ja citiem kalendāriem ir citādāk, tad citi izdevēji izmanto citu sistēmu, vai arī viņu dati nav precīzi.

Latvijā veidotā sējas un ražas kalendāra autore ir agronome, bioloģiskās lauksaimniecības speciāliste Ārija Rudlapa. Abos kalendāros par pamatu izmantota vācu lauksaimnieces Marijas Tūnas izveidotā sistēma, kura 50 gadus veidoja biodinamiskos sējas kalendārus. Pēc pētnieces nāves viņas darbu turpina dēls un meita.

Linda Rumka
“Lauku avīze” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Mūsu speciālisti no tā, protams, ir ietekmējušies. Viņi veido līdzīgus kalendārus pēc astronomijas datiem. Speciālisti atzīst, ka savus kalendārus salīdzina ar Vācijā veidoto kalendāru un norāda, ka tie ir ļoti līdzīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tabu uzrunātā Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētā profesore, agronome Dzidra Kreišmane norāda, ka pati nav pētījusi mēness ietekmi uz gaidāmo ražu, tajā pašā laikā zinātniece atzīst, ka arī pati izmanto dārza kalendāru.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm