Kārtības eksperte Dana Gulbe par kārtošanu: Ir vērts pakāpties solīti atpakaļ!

2022. gada 17. janvārī 16:57

Blogere un grāmatas “Sakārto māju, sakārto prātu” autore Dana Gulbe plašāk iepazīta arī TV3 skatītāju iemīļotajā raidījumā “Dana ar kasti”, metot izaicinājumu telpu sakārtošanai pilnīgi svešos mājokļos. Un sakārtota vide sev apkārt ir arī viena no gadumijas apņemšanās.

Te gan Dana piebilst, ka visbiežāk pieredzējusi, ka cilvēki vēlas radikāli mainīt savu vidi, kaļot plānus par pārcelšanos uz plašākām telpām vai arī par vērienīgiem pārbūves darbiem. “Tās pārmaiņas saistītas ar vides mainīšanu, ne tik daudz ar kārtošanu.”

Kārtošanas eksperte uzsver, ka ir vērts tomēr pakāpties solīti atpakaļ un apsvērt, nevis kvadrātmetru apjomu, bet gan, ko darīt, lai varētu justies labi esošajā miteklī. Tāpēc svarīgi ir pieņemt esošos apstākļus gan telpas, gan arī mēbeļu ziņā, piemetina Gulbe. Sakārtojot esošo vidi un paralēli atvadoties no visa liekā, katra mitekļa saimnieks un iemītnieks var stiprināt saikni ar savu dzīves telpu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un nav jāķeras uzreiz pie masveida kārtošanas. Dana iesaka sākt ar ko vienkāršu, kas neprasa fizisku piepūli. Piemēram, sakārtot čekus vai dokumentus.

Arī Danai ir sava 2022. gada lielā apņemšanās – sakārtot savu digitālo vidi, proti, atbrīvot viedierīces, datoru un arī elektronisko pastu no liekās informācijas gūzmas. “Tas datoriņš jau nepaliek lielāks, vai tur ir 100 vai 10 000 bilžu, tāpēc mums bieži vien nav motivācijas to darīt.”

Svarīgi esot arī apzināties, ka saimnieks mājās ir cilvēks, nevis lietas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm