tv3.lv

Ķīmisko ieroču pielietošana var radīt zaudējumus arī pašam agresoram

Rīgas Tehniskās universitātes fakultātes dekāns Māris Turks stāsta, ka pasaulē ir miljoniem dažādu vielu un arī, piemēram, pat nātrija hlorīds, kas plašāk zināms kā vārāmais sāls, var kļūt indīgs, ja tiek pielietots lielā daudzumā.

Pirmā pasaules kara laikā arī Latvijas teritorijā tika pielietoti ķīmiskie ieroči. Pirms 16 gadiem krievu aģenti, izmantojot poloniju, Lielbritānijā noindēja Krievijas drošības dienestu bijušo aģentu Aleksandru Ļitviņenko. Pirms četriem gadiem krievu aģenti Lielbritānijā ar ķīmisko ieroci saindēja citu savu bijuši kolēģi Sergeju Skripaļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bruņoto spēku kapteinis iedzīvotājus aicina stāties Zemessardzē, kur iespējams apgūt pareizu rīcību, ja ir masu iznīcināšanas ieroču pielietošanas draudi. Šobrīd Latvija un tās iedzīvotāji ir absolūtā drošībā.

Kapteinis Oskars Rozenbilds
Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotas komandieris

Ķīmiskie ieroči nešķiro, tie nespēj atpazīt, kurš ir pretinieks, tā rezultātā var ciest civilie iedzīvotāji. Šādi ieroči ir neizdevīgi arī tiem, kuri tos pielieto. Ķīmiskā viela konkrētā vietā var uzglabāties vairākas dienas, nedēļas, pat mēnešus. Pie attiecīgiem laikapstākļiem, piesārņojums var mainīt savu atrašanās vietu, radot apdraudējumu abām karojošām pusēm.

Biomedicīnas pētījumu centra vadītājs norāda, ka par bioloģiskiem ieročiem var uzskatīt ne tikai baktērijas un vīrusus, bet arī dažādus baktēriju izstrādātos toksīnus. Biologs gan norāda, ka viņam nav informācijas par šādu ieroču pilnvērtīgu izstrādi.

Jānis Kloviņš
Biomedicīnas pētījumu centra vadītājs

No ieroča viedokļa jāatceras, ka tās var būt ne tikai tādas baktērijas un vīrusi, kas mērķēti uz cilvēku. Tik pat labs mērķis var būt arī ekonomiskais kaitējums, piemēram, kādā valstī iznīcināt visus liellopus, cūkas. Tāpat arī augi var kļūt par mērķi. Lai iznīcinātu, piemēram, visus kukurūzu laukus.

Latvijas karavīru rīcībā nav ne ķīmisko, ne bioloģisko ieroču.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm