Košie džipniji Manilas “korķos”; filipīnietis iemīlējis Latviju un Jāņu svinības

9. septembrī 7:44

Piedrūzmētajās Manilas ielās šoferiem nākas dirnēt milzu sastrēgumos, bet daudzi to dara, tā teikt, ar glanci. “Bez Tabu” iepazinās ar Filipīnu nacionālo simbolu, sabiedrisko transportlīdzekli – džipniju. Braucot pie tā stūres, šoferis ir pirmais čalis “korķī”. Tāpat raidījums satikās ar latvieti Anniju un filipīnieti Kurtu, pāri, kurš dzīvo šajā Āzijas salu arhipelāgā.

Manilas piestūķetajās ielās īpaši izceļas nelieli autobusi, kurus vietējie sauc par džipnijiem. Tie ir sabiedriskie transportlīdzekļi, viens par otru krāšņāki, izdaiļoti ar dažnedažādiem uzrakstiem un zīmējumiem.

Džipniju autoostā Manilā “Bez Tabu” parunāja ar ļoti draudzīgiem šoferiem, kuri lepojas, ka sēž pie šo leģendāro transportlīdzekļu stūres. Daži no sastaptajiem šoferiem džipniju stūrē jau vairāk nekā 20 gadu. Džipnijus pēc saviem ieskatiem izdaiļo vai nu paši šoferi, vai darba devējs, atklāja krāšņo transportlīdzekļu vadītāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Džipnijiem nav logu, gaisa kondicioniera, pasažieri sēž cieši blakus viens otram. Eiropietim pārvietošanās džipnijā varētu šķist ne pārāk komfortabla, bet vietējie braukšanu tajā nesmādē, jo brauciens džipnijā ir salīdzinoši lēts un salonā ir iespēja komunicēt ar citiem pasažieriem. “Šeit [džipnija salonā] ir tāda kā ballīte!” sacīja uzrunātais pasažieris.

FOTO: BEZ TABU

Uzklausītie šoferi gan bažījas, ka valsts vadība leģendāros, videi ne pārāk draudzīgos, bet iedzīvotāju maciņiem pat ļoti draudzīgos džipijus grasās aizvākt no satiksmes.

“Bez Tabu” komandai tika dota unikāla iespēja piesēsties pie džipnija stūres.

Raidījumam bija prieks satikt arī latvieti Anniju, kura Filipīnās dzīvo jau vairākus gadus. “Pirms kāda laiciņa šeit ieradāmies četri latvieši. Viņi aizlidoja mājās, bet es paliku, jo gribēju nedaudz vairāk padzīvoties Filipīnās,” raidījumam stāstīja Annija.

Būdama atvērta piedzīvojumiem, viņu daudzmiljonu pilsētas haoss nepārsteidz.

Annija
latviete, noenkurojusies Filipīnās

Galvenais šeit ir laba angļu valoda, lai cilvēks ir atvērts, jo vietējie ir ļoti draudzīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Annija jau kādu laiku ir romantiskās attiecībās ar filipīenieti Kurtu. Abus “Bez Tabu” sastapa basketbola arēnā, kur bija ieradušies atbalstīt Latvijas basketbolistus. Kurts stāstīja, ka jau paguvis paviesoties Latvijā, tur guvis ļoti pozitīvas emocijas.

Kurts
ar vislabākajām atmiņām par Latviju un latviešiem

Esmu bijis Rīgā. Man ļoti patīk Rīga! Latvija ir viena no zaļākajām valstīm, kādās esmu bijis. Jauki cilvēki. Annijai ir lieliski draugi. Visiem latviešiem – čau! Nevaru sagaidīt, kad atkal būšu Latvijā. Cerams, nākamajos saulgriežos.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm