Krāpniece vai nelaimē nokļuvusī? Četru bērnu māmiņa no Cēsīm atkal lūdz palīdzību

Dažādu pilsētu iedzīvotāju domubiedru grupas sociālajā vietnē “Facebook” pārpludināja kādas Liepiņu Kikas palīgā saucieni. Sieviete esot daudzbērnu mamma, kurai nepieciešamas zāles, pārtika, piena maisījums.

Sarakstē ar “Bez Tabu” tā saucamā Kika kategoriski atsakās tikties ar žurnālistu. Televīzijai palīdzību neesot lūgusi, žurnālistu viesošanās pie ģimenes neko neatrisināšot. Īsi pēc sarakstes ar žurnālistu labdarības organizācijas “Palīdzēsim viens otram” dibinātājs Edijs Pipars savā “Facebook” lapā aicina izvērtēt, vai tiešām sievietei jāpalīdz.

Edijs Pipars
labdarības organizācijas “Palīdzēsim viens otram” dibinātājs

Cilvēki, esam uzmanīgi! Atkal aktīvi uzdarbojas Alise M. no neīstiem profiliem, liek dažādus maldinošus ierakstus, cenšas izmānīt no cilvēkiem sev labumu.

Būsim modri! Pie viņas ieraksta bilde ņemta no interneta. Tie nav viņas bērni.

“Bez Tabu” tiek uzaicināts uz īrēto divistabu dzīvokli Cēsīs. Žurnālistus tur sagaida sievietes vīrs, divi dēli un pirms trīs mēnešiem priekšlaikus dzimusī meita. Vecākais dēls esot skolā. Dzīvoklis atrodas daudzdzīvokļu namā, lielākajā istabā stāv ieslēgts elektriskais sildītājs. “Par elektrību saņēmām 250 eiro lielu rēķinu, arī iepriekšējais vēl nav samaksāts,” žurnālistiem stāsta Alise.

Sieviete apstiprina viltus profilu izmantošanu, viņai esot divi tādi. Ierakstiem pievieno internetā atrastus attēlus, lai pievērstu lasītāju uzmanību. Savu profilu neizmanto, jo baidās no sociālo dienestu darbinieku reakcijas.

Alise
lūdz palīdzību internetā

Lūdzu palīdzību, jo mēs reizēm nevaram iztikt ar “invalīdu naudām”. Četriem no mums ir “invalīdu nauda”, bet ziemā ir grūti iztikt. Arī pati esmu nolēmusi iegūt invaliditāti. Jā, izmantoju viltus profilus, jo baidos no sociālā dienesta. Viņiem ir teikts, ka esam nelabvēlīga ģimene, ka mums ir atkarības. Mēs neesam krāpnieki, mums regulāri jābrauc pie ārstiem. Daudz jāmaksā, lai ar mašīnu aizbrauktu uz Rīgu, citreiz Valmieru.

Vīrs veic tikai gadījuma darbus, otrās grupas invaliditāte neļaujot strādāt pilnvērtīgu darbu. Katru mēnesi pabalstos saņem ap 1000 eiro, kā arī Alise it kā veic tulkošanas darbus uz un no angļu valodas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Cēsu novada sociālajam dienestam ģimene ir labi zināma, un viņiem tiek sniegta palīdzība. Dienesta vadītājs nedrīkst izpaust plašāku informāciju par konkrētu ģimeni un runā vispārīgi.

Ainārs Judeiks
Cēsu novada Sociālā dienesta vadītājs

Mēs zinām šo ģimeni, varu runāt vispārīgi. Pašvaldība palīdz ģimenēm. Apsekojam ģimenes, pirms tam parasti ir kāds signāls – no kaimiņiem, skolas, policijas. Mēs sadarbojamies arī ar dažādām labdarības organizācijām. Ir ģimenes, kas ļaunprātīgi izmanto šo palīdzību, gribas teikt – rīkojas nekaunīgi. Jebkurā gadījumā sniedzam palīdzību atbilstoši Ministru kabineta un pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

Labdarbības organizācijas vadītājs Alises rokrakstu atpazinis arī citu viltus profilu ierakstos. Organizācija palīdz cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savu dzīvi un nostāties uz kājām.

Edijs Pipars
labdarības organizācijas “Palīdzēsim viens otram” dibinātājs

Mēs šo ģimeni kādreiz zinājām. Esam mēģinājuši strādāt ar viņu. Ir tā, ka pēc mēneša sapratām, ka cilvēks negrib neko darīt, lai izkļūtu no šīs situācijas. Dažkārt esam kā izmeklētāji. Atpazīstam rakstības stilus. Katru reizi ir vieni un tie paši saucieni no dažādiem profiliem, kur izmantoti vienādi atslēgas vārdi. Cilvēki, kuri prot manipulēt, to darīs ar emocionālām lietām – vardarbību, bērniem. Viņi tajā brīdī to neuztver kā kaut ko amorālu. Ja cilvēks piedāvā aizvest pārtiku, tad rodas atrunas – neesmu mājās, sūtiet uz pakomātu. Daži ziedotāji norāda, ka viņiem teikts, lai sūta uz Siguldu, kaut pati dzīvo citā pilsētā. Mēģina maldināt cilvēkus. Kad prasa palīdzību medikamentiem, tad saka, ka ir e-recepte, tādēļ vajag naudu.

Alise atklāj, ka drīzumā plāno pārcelties uz citu Vidzemes pilsētu, kur ģimene apkārtējiem vēl nav tik zināma.  Sieviete atklāj, ka vērsusies Valsts policijā par goda un cieņas aizskaršanu. Kā stāsta Edijs Pipars, arī atsevišķi ziedotāji vērsušies policijā. Internetā atrodamā informācija liecina, ka Alise ar viltus konta starpniecību vairākkārt vērsusies ar palīdzības lūgumiem.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm