tv3.lv

Krāva stropus bagāžniekā ar visām bitēm! Bezbailība, nozogot 17 stropus, Ludzas novadā pārsteidz pat likumsargus

Ludzas novadā zagļi no kāda īpašuma iespējuši nozagt 17 stropus ar visām bitēm un vasarā iegūto medu. Zagļi, realizējot to visu, varēja negodprātīgi iegūt vērienīgu summu, bet policistu spēja ātri reaģēt un atjautība izjauca zagļu plānus: drīz vien garnadži tika notverti un nozagtais atdots īpašniekam. Cits Ludzas puses biškopis sniedz noderīgus padomus, kā aroda brāļiem pasargāt stropus un medu, tai skaitā saimniecībās, kur stropiem tuvumā nav saimnieka māju.

2020. gada 5. oktobrī 21:46

Septembrī policisti saņēma iesniegumu, ka Ludzas novada Nirzas pagastā ir nozagi 17 bišu stropi ar vasaras medu un bitēm. Bitenieks aplēsis, ka viņam nodarīts aptuveni 6000 eiro materiālais zaudējums, raidījumu “Bez Tabu” informēja Valsts policijas (VP) Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Deniss Žulins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zagļu bezbailība pārsteidz

Nozagtie stropi bija izvietoti nomaļā īpašumā pie meža, kur apkārt nav māju. Saimnieks stropu pazušanu konstatējis septembra vidū, kad pie savām medus sagādniecēm viesojās pēc mēneša pauzes.

Deniss Žulins
VP Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks

Nozaga stropus ar visu medu un bišu saimēm. Tur apkārt nav dzīvojamo māju. Nemāku pateikt, kā viņi noskatīja to vietu. Mēs pieņēmām iesniegumu, sākām strādāt.

VP Ludzas iecirknī šādu noziedzīgu nodarījumu sauc par unikālu, jo iepriekš neko tādu vietējie likumsargi nebija izmeklējuši. Kā uzsver VP pārstāvis Žulins, likumsargu apķērība ļāvusi ātri vien sadzīt pēdas iespējamiem vainīgajiem un atrast nozagto Rēzeknes novadā. Noskaidrotas aizdomās turamās personas – 1991. un 1986.gadā dzimuši vīrieši, kurus aizturēja, nozagtos stropus atdeva īpašniekam.

Lai gan iespējamos vainīgos ātri vien izskaitļoja, pārsteidz zagļu uzņēmība un bezbailība. Kā atklāja VP pārstāvis Žulins, zagļi meneša laikā, kamēr stropu saimnieks nebija rādījies īpašumā, vairākkārt ieradušies īpašumā ar apvidus automašīnu un, nebaidoties no bišu dzēlieniem, stropus ar visu to saturu, tai skaitā bitēm, krāvuši bagāžas nodalījumā.

Pašlaik VP skaidro personu saistību arī ar citiem likumpārkāpumiem. Savukārt par zādzību, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viedie stropi, novērošanas kameras, jeb – kā glābties no zagļiem?

Pārsteigumu par zagļu bezbailību raidījumam “Bez Tabu” pauda arī cits bitenieks Aleksandrs Narnickis, kuram pieder viena no lielākajām bišu saimniecībām Ludzas novadā “Čaklā bite”.

Aleksandrs Narnickis
bišu saimniecības “Čaklā bite” īpašnieks

Latvijā stropu zagšana, kā zinu, nav tik ļoti izplatīta. Protams, ir dzirdēti gadījumi, tai skaitā Ludzas novadā. Tomēr tas nav tik ļoti izplatīts, jo pienākt pie bitēm uzdrīkstas ne katrs, baidās no dzēlieniem. Tāpat arī strops nav viegls. Jābūt fiziski spēcīgam, lai paceltu un aiznestu stropu. Tas ir smags process.

Bitenieks Narnickis informēja, ka stropu izvietošana nomaļās vietās, tālu prom no saimnieku mājām ir ierasta prakse. Viņš arī dalās noderīgiem padomiem, kā pasargāt stropus un medu.

Aleksandrs Narnickis
bišu saimniecības “Čaklā bite” īpašnieks

Daudzi izvieto novērošanas kameras. Ir iespējams iegādāties arī viedos stropus. Zem katra stropa ir sensori, ar kuriem var noteikt stropa svaru, kā strādā bites. Ja stropu nozags, telefonā vai citā viedierīcē par to paziņos.

Likumsargi vēl skaidro, ar kādu mērķi zaga stropus, tomēr, ja pieņemam, ka zagļi bija iecerējuši realizēt nozagto, guvums varēja būt trīskāršs. Iespējams realizēt gan stropus, gan medu, gan bites, informēja bitenieks Narnickis. Viena stropa cena ir sākot no 70 eiro, savukārt vienā stropā savāktais medus ir aptuveni tikpat vērts, piebilda Narnickis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm