“Kur āķis tādai cenai?” “Bez Tabu” dodas lielveikalu tūrē skaidrot plastmasas trauciņu cenas

“Bez Tabu” saņēma vēstuli no raidījuma skatītāja, kurš iecienījis veikalos vēl nesafasētu ēdienu un plastmasas trauciņus. “Bez Tabu” komanda dodas kārtējā veikalu izpētē, lai skaidrotu – no kādas summas jāšķiras, lai tos iegādātos.

Mārtiņš
Iecienījis lielveikalu salātus

“Saprotu, ka viss kļūst dārgāks, bet tomēr kaut kādai samērībai jābūt. Runa par veikalu “Beta” Bolderājā. Ir tie vienreizējie trauciņi, kuros veikalos liek sveramo preci, salātus, zivis utt. Trauciņš, kurā ietilpst 200 grami salātu (šķiet, ka pats mazākais) maksā 0,13 eiro. Tos taču iepērk vairumā un no plastmasas pudeles par 0,1 eiro vairāki tādi sanāk. Kur āķis tādai cenai?”

Veikalā “Rimi” blakus salātiem un grilētām vistiņām uzskatāmi novietots paziņojums, kurš vēsta: pērkot salātus plastmasas trauciņā, nāksies šķirties no papildu trim vai četriem eiro centiem. Maksimālā summa – 12 centi par spainīti ar vāciņu. Par to, ka trauciņa cena nav iekļauta ēdiena cenā, pārliecināmies paši, nopērkot salātus. Uz trauciņa mums uzlīmē divas cenu zīmes – viena par salātiem, otra – par trauciņu.

Arī veikalā “Maxima” situācija līdzīga – cenas skaidri un gaiši pašā acu priekšā. Te attieksme pret trauciņiem vienlīdzīgāka – lai arī kāds būtu izmērs, cena paliek nemainīga – trīs centi. Veikalā “Mego” trauciņiem cenu nav vispār, bet arī atsevišķi, salātus nepērkot, tos iegūt savā īpašumā nav iespējams.

Zaļa dzīvesveida piekritēja un radio ētera personība Sanda Dejus norāda, ka viņas ģimenē šādi spontānie pirkumi esot ļoti reti. Parasti ģimene pēc kārotā dodas ar savu trauciņu un plastmasu nepērk. Sanda, apzinoties, ka mainīt šo plastmasas trauciņu pirkšanas ieradumu tik ātri nevarēsim, ierosina kādu varbūt nedaudz drastisku risinājumu – cenu nevis samazināt, bet paaugstināt.

Arī mēs pārliecināmies – pārdevējām iebildumu pret daudzas reizes lietojamiem traukiem nav, tomēr norāda – ne visi ir tik apzinīgi kā mēs un nāk ar tīru trauciņu. Tāpēc atgādina rūpēties ne tikai par vidi, bet arī saviem trauciņiem – rūpīgi tos izmazgāt, pirms plānota nākamā došanās uz veikalu.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm