tv3.lv

“Kur man atlika vērsties?” Rīdziniece vēlas nobalsot Saeimas vēlēšanās, bet sastopas ar sarežģījumiem

“Bez Tabu” ierodas pie rīdzinieces Margas. Līdz brīdim, kad atvērsies durvis, jāuzgaida. Skatītājai ir nopietnas veselības problēmas, un pārvietošanās sagādā lielas grūtības.

Līdz šim rīdziniece piedalījusies gandrīz visās pašvaldību, Saeimas un arī Eiroparlamenta vēlēšanās. Taču šoreiz situācija ir būtiski pasliktinājusies. Marga jau 49 gadu sirgst ar multiplo sklerozi, un pandēmijas laikā slimība saasinājusies.

Kundzei vistuvākais ir 34. vēlēšanu iecirknis, kas izvietots Rīgas Ostvalda vidusskolā. No rīdzinieces dzīvesvietas līdz vēlēšanu iecirknim šķir šķietami nieka 500 metru, taču šo distanci Marga pašas spēkiem pieveikt nespēj.

Vēlētāja internetā atrod Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) kontakttālruni, lai noskaidrotu, kas jāpaveic, lai rīdziniece varētu nobalsot, neizejot no mājas.

Marga

Un viņi man visu laiku skaidroja vienu un to pašu, ka jāaiznes iesniegums uz vēlēšanu iecirkni. Es saku, ka man nav, kas aiznes. Atbildēja, kā var nebūt, kas aiznes. Kas man tur jāraksta, arī to man nepateica. Un ar to rakstīšanu man jau arī diezgan sarežģīti – rokas lāga negrib klausīt.

Kundze atklāj, ka aprūpētāja tieši šobrīd apslimusi, bērni – ārzemēs, mazbērni esot aizņemti, savu dzīvi plānojot.

“Kur man atlika vērsties? Tikai “Bez Tabu”,” noteic skatītāja.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa uzsver, ka Margas un citu tamlīdzīgu situāciju gadījumā ir trīs iespējamie varianti:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

  1. aizpildīt iesniegumu un nodot to uzticamības personai, kas to nogādās tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Te gan jāpiebilst, ka vēlēšanu iecirkņi darbu sāks 26. septembrī, turklāt – katru dienu citā darba laikā. Iesniegumu klātienē iecirknī var nodot līdz vēlēšanu dienas, 1. oktobra, pulksten 12.00;
  2. aizpildīt iesniegumu un parakstīt to ar vēlētāja drošu elektronisko parakstu, dokumentu pēcāk nosūtot attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai ar elektroniskā pasta starpniecību;
  3. aizpildīt iesniegumu un nosūtīt to pa pastu attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai. CVK gan šo variantu vērtē kā riskantu, pasta piegāžu un iespējamo starpgadījumu dēļ, proti, vēstule “var noklīst”.

Jāpiebilst, ka uzticamības persona vēlēšanu gadījumā nav juridiski jāapstiprina – tas var būt jebkurš vēlētājam uzticams cilvēks, kuram iesniegumā jānorāda arī savi personas dati.

Marga uzticas “Bez Tabu”, un ar raidījuma palīdzību iesniegums nosūtīts Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijai.

Iesnieguma veidlapa, vēlēšanu iecirkņu darba laiki, kā arī cita noderīga informācija par un ap Saeimas vēlēšanām atradīsiet Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā cvk.lv.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm