tv3.lv

“Kur pazudis “ķeksis”?!” Nodokļu maksātāji fiksē ķibeli elektroniskās deklarēšanas sistēmā

2020. gada 17. novembrī 12:54

Bez Tabu skatītājus satrauc arī valsts nodokļu politika. Sociālajos tīklos vairāki skatītāji pamanījuši aicinājumu pārbaudīt savu profilu elektroniskās deklarēšana sistēmā (EDS).

Līga
satraukusies nodokļu maksātāja

Tiem, kuriem bija ielikts “ķeksītis” sadaļā “Nepiemērot prognozēto neapliekamo minimumu”, šis ķeksītis ir pazudis. Palasot komentārus [sociālajos tīklos], cilvēki saka, ka pat nevarot ielikt atpakaļ šo ķeksi. Būtu interesanti dzirdēt paskaidrojumu par šo, jo attaisnojums “sistēmas kļūda” nederēs. Kāpēc iedzīvotāji netika brīdināti, ka ir notikušas kaut kādas izmaiņas. Tagad daudzi ir neizpratnē par šo visu.

Savukārt skatītāja Aija jautā, “vai tā tagad nav arī iedzīvotāju mānīšana? Kādēļ mūsu pašu valsts to dara un cenšas kārtējo reizi ieriebt saviem iedzīvotājiem?”.

Sazinoties ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), noskaidrojam, ka šobrīd tiekot veikti plānotie uzlabojumi VID ingformācijas sistēmās.

Mārtiņš Kalniņš
VID Nodokļu pārvaldes direktora vietnieks

Kā jau esam ziņojuši, VID datu bāzēs visa nodokļu maksātāju informācija ir saglabāta nemainīga, tāpēc lietotājiem nevajadzētu uztraukties un pašiem veikt kādas korekcijas. Informācijas sistēmu uzlabošanas laikā, daļai, iespējams, lietotāju algas nodokļu grāmatiņas dati var neatspoguļoties korekti. Piemēram, var nebūt redzama iepriekš veiktā atzīme vai ķeksis pie “Nepiemērot prognozēto neapliekamo minimumu”. Taču VID speciālisti strādā, lai nepilnības ātri novērstu.

Uzlabojumi tiekot veikti, lai sistēma strādātu labāk, ātrāk, un vispār, lai tās lietošana būtu ērtāka visiem. Protams, tehniskie darbi nenotiekot tik raiti kā gribētos.

Ja nodokļu maksātājiem rodas jautājumi par EDS, tad ir iespējams sazināties ar VID elektroniski vai pa telefonu – 67120000.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VID pārstāvis aicina sistēmas lietotājus tomēr pievērst uzmanību informācijai galvenās lapas labajā malā, kur arī tiek ziņots par visiem tehniskajiem darbiem, kas varētu ietekmēt sistēmas darbību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm