tv3.lv

"Kuram lemts sadegt, tas nenoslīks!" Lietuvas pierobežā baiļu no “Covid‑19” nav

2020. gada 19. martā 17:30

20 kilometru attālumā no Daugavpils atrodas viens no retajiem robežpunktiem ar Lietuvu, kuru šobrīd ļauj izmantot kaimiņu valdība.” Bez Tabu” novērojums liecina, ka lietuvieši robežpunktā aptur katru automašīnu, kamēr Latvijas pusē nekāda rosība nenotiek.

Piecu kilometru attālumā no robežas “Bez Tabu” filmēšanas komandu tomēr aptur Latvijas robežsargi. Visiem automašīnas pasažieriem jāuzrāda identifikācijas dokumenti, autovadītājam tiek palūgts uzrādīt arī automašīna reģistrācijas apliecību un autovadītāja apliecību.

“Bez Tabu” novēro, ka robežsargi aptur pilnīgi visas privātās automašīnas, kuras dodas viņu virzienā. Kravas automašīnas netiek apturētas, tām ļauj turpināt kustību. Privāto automašīnu vadītājiem tiek vaicāts, no kurienes viņi brauc, kādās valstīs pēdējā laikā bijuši.

Lietuvieši Latvijā ļāvuši iebraukt ukraiņiem, kuri ar nupat iegādātām automašīnām dodas uz Krievijas okupēto Ukrainas daļu. Ukraiņi raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka vīruss viņus pārāk neuztrauc un nekādu paniku līdz šim nav jutuši.

Dmitrijs
Ceļā uz okupēto Ukrainas daļu

Godīgi sakot, par vīrusu zinu tikai no ziņām, masu medijiem. Neesmu redzējis slimus cilvēkus. Gribētos, lai neslimotu. Lietuvā biju kādas divas trīs dienas. Šķiet, ka tur viss mierīgi.

Robežsargi piesaistījuši kinologu, lai nepieļautu aizliegtu vielu ievešanu Latvijā.

Taksometra vadītājs Viktors no Daugavpils nupat līdz Lietuvas robežai aizvedis lietuvieti, kurš no ārvalstīm steidzies nokļūt dzimtenē.

Viktors
Taksometra vadītājs

Aizvedu līdz robežai. Tas izmaksāja 15 eiro. Viņš atlidoja uz Rīgu, tad brauca uz Daugavpili, tagad aizvedu līdz robežai. No kā man baidīties? Veikalā tas pats. Kuram lemts sadegt, tas nenoslīks. Daugavpilī šobrīd nav nekādas panikas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Robežsargiem nav dots rīkojums neielaist Latvijā citu valstu pilsoņus. Šobrīd tiek veiktas rutīnas pārbaudes. Pašreiz nav paredzēts slēgt Latvijas robežas ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm