tv3.lv

Kūrortpilsētas iedzīvotāji sašutuši par “šmuci” Dzintaros

2021. gada 13. maijā 8:36

Vairāk nekā hektāru lielajā teritorijā redzami dažādi atkritumi. Ir gan automašīnu riepas, gan mēbeles. Tāpat kaudzē sakrauti šīferi un citi atkritumi.

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsusies Jūrmalas pilsētas iedzīvotāja, kura norāda, ka skaistā vietā – Lielupes krastā – jau kopš pagājušā gada redzama pamatīga nekārtība. Līdzšinējie mazdārziņi nolīdzināti līdz ar zemi, taču būvgruži un atliekas līdz pat šim brīdim tā arī nav aizvāktas.

Vietējie iedzīvotāji iecienījuši pastaigāties gar upes krastu, kā arī cauri mazdārziņiem, taču nu viņiem nākas noraudzīties uz gružiem.

Jūrmalniece

Vēlos informēt un caur jums atrast dzirdīgu ausi Jūrmalas pašvaldībā! Netālu no Zvejas ielas, blakus Lielupei, jau gadu atrodas izgāztuve, tai skaitā arī ar bīstamajiem atkritumiem. Kaut kādi pusnojaukti dārziņi. Vieta skaista, varētu ierīkot kādu promenādi, visus mēslus aizvākt, bet Jūrmalas pašvaldība uzskata citādāk.

Ināra ar kucīti Britu regulāri pastaigājas gar Lielupes krastu un arī mazdārziņu teritoriju. Sieviete norāda, ka dārzkopji, visticamāk, nav bijuši informēti par būdiņu nojaukšanu. ”Pagājušā rudenī te viss bija apgāzts, pilnīga postaža. No tiem gružiem bija izliktas bērnu rotaļlietas, labas mēbeles, neatstātu savas mantas, ja mani brīdinātu, ka te viss tiks nojaukts,” raidījumam stāsta Ināra.

Turpat sastaptais Aleksandrs jau kopš deviņdesmitajiem gadiem cauru gadu dzīvo mazdārziņu teritorijā ierīkotajā mājiņā. Viņa mazdārziņš atrodas blakus zemesgabalā uz pašvaldības zemes, līdz ar ko tika pasargāts no iznīcības – nolīdzinātie mazdārziņi atrodas uz privātīpašnieku zemes.

Jūrmalas pašvaldības policijā norāda, ka vietvara jau 2019. gadā pieņēmusi lēmumu likt teritorijas īpašniekiem nojaukt nelikumīgi uzbūvētās celtnes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pret zemes īpašniekiem uzsākts administratīvais process par iespējamo nepiedalīšanos atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Viens no īpašniekiem jau sazinājies ar likumsargiem un norādījis, ka iespēju robežās teritorija pakāpeniski tikšot sakopta.

Normunds Klintsons
Jūrmalas pašvaldības policijas inspektors

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas redzeslokā šis īpašums nonācis aprīļa otrā pusē, kad saņemtas divas sūdzības. Policijas darbinieki apsekoja norādīto vietu, noskaidroja, ka tam īpašumam ir divi īpašnieki. Pašvaldības policija veic procesu līdz lietas izskatīšanai, lēmumu par soda piemērošanu vai nepiemērošanu pieņems Jūrmalas domes administratīvā komisija.

Likumsargi ar videonovērošanas kameru palīdzību pieķēruši iedzīvotāju, kurš nojaukto dārziņu teritorijā neatļauti izmetis atkritumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm