“Kustīgs cilvēks ir dzīvs cilvēks!” Vingrojot 148 tūkstošiem dalībnieku, noslēdz Olimpisko mēnesi

2021. gada 21. maijā 19:10

Ar rīta vingrojumu, kas pulcēja ap 148 tūkstošiem dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem, 21. maijā noslēdzies Olimpiskais mēnesis.

Piektdien, 21. maijā, norisinājās Vislatvijas rīta vingrošana. Tās epicentrs bija Ādažu Līgo parkā, bet, sekojot tiešsaistē, tajā iesaistījās ap 148 tūkstošiem vingrotāju no 102 Latvijas pašvaldībām. Ar šo vingrošanu noslēdzies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētais Olimpiskais mēnesis,  kas šogad sākās LOK dzimšanas dienā – 23.aprīlī. Sporta un veselību veicinošas aktivitātes tika izvērstas vesela mēneša garumā.

Vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošana sākās plkst.10:00.

Šogad Olimpiskā mēneša tradicionālo aktivitāšu klāsts (Vislatvijas vingrošana, online treniņi, sociālo tīklu izaicinājumi) tika papildināts ar 11 Olimpisko pārgājienu maršrutiem.  Šos pārgājienu maršrutus veidoja olimpieši kopā ar labākajiem Latvijas valsts mežu ekspertiem, aicinot novērtēt sportiskās aktivitātes dabā. Katra taka tika papildināta ar  10  – 30 mežu izzinošiem un sportiskiem uzdevumiem. Trīs  no šīm takām iesaka Olimpiešu ģimenes – taku Vijciemā iesaka pludmales volejbolista Mārtiņa Pļaviņa ģimene, Kalsnavā viesoties aicina cīkstones Anastasijas Grigorjevas ģimene, savukārt Tērvetes taku iepazīt mudina distanču slēpotājas Patrīcijas Eidukas ģimene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žoržs Tikmers
LOK prezidents

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja jau vairāk nekā 30 gadus rīko Starptautisko Olimpisko dienu. Aicina to rīkot visās dalībvalstīs. Latvijā šo dienu rīkojam ar lielu dalībnieku skaitu. Pēc dalībnieku pieprasījuma jau otro gadu pie mums, Latvijā, tā pārtapusi par Olimpisko mēnesi. Latvijā olimpisko mēnesi startējām 23. aprīlī, kad ir LOK dzimšanas diena. Tas ir pavasarī, kad ir jauks laiks. Ceru, ka tā būs jauka tradīcija arī turpmāk. Šodien, 21. maijā, ar Vislatvijas vingrojumu noslēdzas Olimpiskais mēnesis. Šajā vingrojumā vingro 148 tūkstoši dalībnieku, spītējot Covid-19. Tas ir kolosāli!”

Ar Olimpiskā mēneša aktivitātēm LOK aicina uz veselīgāku dzīvesveidu, kustība ir kā rehabilitācija pēc ilgstošās mājsēdes, kas nodarījusi pāri daudzu miesai un garam, pauž LOK prezidents Žoržs Tikmers. Kustības nozīmi ne vien fiziskās, bet arī mentālās veselības uzlabošanai uzsver arī Dinārs Zāģers, izaugsmes, motivācijas un fiziskās sagatavotības treneris, kurš kopā ar aroda māsu Montu Lībeku izstrādājis vingrojumu kompleksu Vislatvijas vingrojumam.

Dinārs Zāģers
izaugsmes, motivācijas un fiziskās sagatavotības treneris

Visi vingrojām attālināti, bet tomēr kopā! Fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Pandēmijas laikā fiziskās aktivitātes ir vēl svarīgākas! Daudzi nerunā par mentālo veselību, ko negatīvi ietekmē pandēmija. Daudziem šobrīd ir grūti, kas rezultējas psiholoģiskās slimībās. Vairāk vajadzētu raudzīties to cilvēku virzienā, kuri šobrīd ir mājās, kuri nav apzināti, kuriem ir mentālās veselības problēmas. Viņus ietekmē šī noslēgtība, mēs pat nezinām, kuros dzīvokļos un mājās cilvēkiem ir grūti. Es ļoti aicinu amata brāļus un māsas, trenerus, psihologus  palīdzēt šiem cilvēkiem. Aicinu atvērt brīvos laikus, kad kaut uz 10-15 minūtēm brīvi parunātu, izkratot sirdi. Šobrīd tas ir vissvarīgākais! Runājot par vingrošanu, jāatceras, ka tā mums ir ielikta šūpulī. Kad zīdainis sper pirmos soļus, jau par to priecājas! Kustība mums ir svarīga! Kustīgs cilvēks ir dzīvs cilvēks, veselā miesā vesels gars! Jebkura fiziska aktivitāte ir laba. Ar sviedriem izlejam problēmas, ar katru sviedru pilīti aiziet ķibeles. Pēc fiziskām aktivitātēm gūstam lādiņu!

Katrs Olimpiskā mēneša dalībnieks varēja izrādīt savu atbalstu mūsu olimpiskajai komandai “Tokija 2020”, piedaloties kopējā soļu izaicinājumā “Mēs esam #SPORTIŅĀ”, reģistrējot savas jebkuras aktivitātes soļus platformā distantrace.com. Kopīgi noieti ir  vairāk nekā 30 000 kilometru, kas nozīmē, ka ceļš no Rīgas līdz Tokijai ir noiets trīs reizes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm